30 Skitour Bernské Alpy long 5.-10.4.2022

 • Fyzická náročnost: 2
 • Technická náročnost: 2
 • Lokalita: Švýcarsko, Bernské Alpy
 • Počet dní: 6 dní
 • Počet účastníků: 4-6 / horský vůdce
Bernské Alpy, pohoří rozkládající se kompletně na území Švýcarska, jsou domovem nejdelších alpských ledovců. Největší z nich se jmenuje Grosser Aletschgletscher a má délku 26 km.  Nachází se zde také celkem 9 vrcholů překračujících hranici 4000m. Kdo by neznal vrcholy Monch, Jungfrau a také alpskou třítisícovku Eiger a především jejich legendární severní stěny? Kromě uvedených dominant je zde i hodně nižších vrcholů, které jsou vhodné pro skialpinismus. Prostředí více připomíná Aljašku než Alpy.

Pětidenní  skialpový přechod je veden těžištěm Bernských Alp, v blízkosti všech známých dominant oblasti. Ubytování a polopenzi máme postupně zajištěnou na chatách Hollandiahütte, Konkordiahütte,  Finsteraarhornhütte a Oberaarjochütte. Akce je vhodná pro průměrně fyzicky zdatné lyžaře. Vzhledem k nadmořské výšce a k tomu, že značná část trasy vede po ledovci, bývají zde sněhové podmínky výborné až do pozdního jara. Túru můžeme operativně upravovat v závislosti na sněhových podmínkách a na celkové chuti naší skupiny. Průměrná časová náročnost jednotlivých denních etap je 6 hodin.

Rámcový program

1. den

Gründenwald - Jungfraujoch (3 464m) - Louwihorn 3773m - Hollandiahütte (3 164 m)

V ranních hodinách vyjedeme z Gründenwaldu vláčkem do stanice Jungfraujoch (3 464m). Cestou projíždíme horou Eiger, kde budeme mít určitě možnost nahlédnout do její legendární severní stěny.

Shrnutí: výstup 680 m, sestup 900 m

2. den

Hollandiahütte (3 164 m) - Abeni Flue (3 962 m) - Konkordiahütte (2 850m)

Cíl výstupu dnešního dne je vrchol Abeni Flue (3 962 m). Ten je jeden z nejvyšších nenáročně skialpově dosažitelných vrcholů Bernských Alp. Z jeho vrcholu nás čeká místy pestrý sjezd a pak chůze po rovince až na Konkordiaplatz (2 700m). Zde necháme lyže a budeme vystupovat po několika stovkách schodů až ke Konkordiahütte (2 850m). 

Shrnutí: čas: výstup 870 m, sestup 1 260 m

3. den

Konkordiahütte (2 850m) - Grünhornlücke (3 280m) - Wyssnollen (3 590m) - Finsteraarhornhütte (3 048m)

Po sestupu z Konkordiahütte vyrážíme východním směrem až do sedla Grünhornlücke (3 280m). Sjedeme několik set metrů níž, opět nasadíme stoupací pásy a vydáme se k vrcholu Wyssnollenu (3 590m). Vrcholový výhled je úchvatný, stejně jako následný sjezd k chatě Finsteraarhornhütte (3 048m).  Alternativně se dá vystoupit i na vrchol Grünegghornu (3 787m).

Shrnutí: čas: výstup 1 320 m, sestup 1 120 m

4. den

Finsteraarhornhütte (3 048m) -  Agasszhorn (3 745m) - Finsteraarhornhütte (3 048m) 

Cílem tohoto dne je vystoupat a především sjet vrchol Agasszhorn (3 745m), případně některý s dalších okolních vrcholů. Rozhodneme se až na místě podle podmínek a naší chuti.  Po úžasném sjezdu, vystoupáme  zpět na chatu Finsteraarhornhütte.

Shrnutí: čas: výstup 1 000 m, sestup 1 000 m

5. den

Finsteraarhornhütte (3 048m) - Gross Wannenhorn (3 905 m) - Oberaarjochhütte ( 3 258 m)

Dnes nás čeká výstup na Gross Wannenhorn (3 905 m), jeden z nejlepších lyžařských vrcholů Bernských Alp. Jednoduchá, čitelná architektura a velké zasněžené plochy směřující k širokému vrcholovému hřebenu z něj dělají téměř povinný skialpový vrchol. Po úžasném sjezdu, kde zpravidla vždy nalezneme dobrý sníh, nás čeká přesun až k chatě Oberaarjochhütte.

Shrnutí: čas: výstup 1 550 m, sestup 1 340 m

6. den

Oberaarjochhütte ( 3 258 m) - Vorderes Galmihorn 3 507m - Grimselpass (2 164m)

Dnes si můžeme zvolit zda-li rovnou budeme sjíždět dolů přes Oberaargletscher a dále podél jezera Oberaarsee až na Grimselpass (2 164m ) anebo ještě vystoupáme na vrchol Vorderes Galmihorn 3 507m a pak sjedeme do údolí, do vesničky Reckingen.

Shrnutí: čas: výstup 500 m, sestup 2 450 m

Během samotných túr budou předávány poznatky, jak se v horách bezpečně pohybovat, jak postupovat v případě pádu do trhliny nebo v případě lavinové nehody.

 

Cenové podmínky

Cena:  

     760 Eur

Cena obsahuje:

 • organizační zajištění
 •  služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena neobsahuje:

 •  dopravu
 •  ubytování a polopenze
 •  strava během dne
 •  zapůjčení výbavy
 •  ostatní neuvedené

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ski touring

Mount Elbrus (5 642 m)
Mount Elbrus (5 642 m)9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
 Skitour Bernské Alpy
Skitour Bernské Alpy 5 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Pětidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.2022
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.20229 dní
Gruzie, Kavkaz
Vyhaslá sopka, sedmá nejvyšší hora Kavkazu, na které měl být podle pověsti za vzpouru proti bohům, přikován Prométheus. Díky svému příznivému sklonu se stává ideálním skialpinistickým cílem.
Srdcové eso zimy – Villgratental
Srdcové eso zimy – Villgratental4 dny
Rakousko, Villgratenské hory
Při pohledu z ptačí perspektivy se zdá, že přibližně 50 mohutných vrcholů údolí Villgraten maluje v krajině srdce. Náš skialpově pestrý přechod prochází právě tímto srdcovým esem.
Skitour srdcem Dolomit
Skitour srdcem Dolomit5 dní
Itálie, Dolomity
Fantastická túra pro zkušené, technicky zdatné skialpinisty srdcem Dolomit s podporou vleků, včetně jedinečné horské scenérie a nekonečného, místy strmějšího sjezdu.
25_Ötztalská skitour_21.3.-25,3.2022
25_Ötztalská skitour_21.3.-25,3.20225 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Bez nadsázky lze tuto trasu považovat za jeden z velkolepých rakouských skialpových přechodů, ve kterém naleznete téměř vše, co skialpinismus obnáší. Pomyslnou třešničkou může být výstup na Wildspitze, druhou nejvyšší horu Rakouska.
Ortlerská haute route
Ortlerská haute route5 dní
Itálie, skupina Ortler
V oblasti jižního Tyrolska bývají obvykle jedny z nejlepších sněhových podmínek v Alpách a náš výlet se může pochlubit velkým množstvím úžasných sjezdů. Pomyslným cílem může také být výstup na nejdominantnější horu oblasti – Konigsptize.
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.2022
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.202215 dní
Grónsko, Watkinsovo pohoří
Polární skialpová výprava s cílem vystoupat na tři nejvyšší vrcholy Grónska. Výstup na nejvyšší Mount Gunnbjørn je navíc často považován za dosažení osmého kontinentálního vrcholu pro oblast za severním polárním kruhem.
Graubünden Haute Route
Graubünden Haute Route5 dní
Švýcarsko, pohoří Albula
Úžasný skialpový přechod přes třítisícové vrcholy švýcarského pohoří Albula mezi středisky Sankt Moritz a Davos.
50_Haute Route_11.-184.2022
50_Haute Route_11.-184.20227 dní
Francie - Švýcarsko, Alpy
Haute Route je jeden z nejznámějších a také nejstarších skialpových přechodů, který prochází francouzsko-švýcarskou centrální částí Alp. Cestou míjíme řadu známých čtyřtisícových vrcholů a na závěr nás čeká dlouhý sjezd pod legendárním Matterhornem.
30 Skitour Bernské Alpy long  5.-10.4.2022
30 Skitour Bernské Alpy long 5.-10.4.20226 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Šestidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
Skitour Dolomity Tři Čimy
Skitour Dolomity Tři Čimy5 dní
Itálie, Dolomity
Pětidenní přechod centrální částí Dolomit, který zakončíme poslední etapou vedoucí pod legendárními vrcholy Třech Čim. Výlet, na který určitě dlouho nezapomenete, vychutnáte i díky skvělé italské gastronomii!
Přechod Knedlíkových hor
Přechod Knedlíkových hor4 dny
Rakousko, Gurktalské Alpy
Krásná vícedenní skialpová túra v méně navštěvované části Alp. Výběr toho nejlepšího během 4 denního přechodu pohoří Nockberge.
Skitour Fannes
Skitour Fannes 4 dny
Ïtálie, Dolomity
Velmi oblíbené místo pro skialpinisty v Dolomitech. Na chatě Fannes si najde každý "tu svoji" túru. Na lyžích zde můžeme relaxovat stejně dobře, jako posouvat své limity.
Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Ötztalská skitour přes Ötziho
Ötztalská skitour přes Ötziho5 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze a velmi příjemné horské chaty na trase dělají z této tůry jeden z nejznámějších skialpových přechodů v Rakousku
Skitour traverz Monte Rosa
Skitour traverz Monte Rosa4 dny
Švýcarsko, Walliské Alpy
Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.
Skitour Urner Haute Route
Skitour Urner Haute Route5 dní
Švýcarsko, Urnské Alpy
Užijte si jednu z nejkrásnějších a nejstrmějších cest Haute ve Švýcarsku. Pětidenní přechod z Andermattu do Engelbergu je pro lyžaře!
Skitour Silvretta
Skitour Silvretta4 dny
Rakousko, Silvretta
Čtyřdenní přechod skialpového ráje s možností výstupů na dominantní vrcholy oblasti - Piz Buin a Silvrettahorn.
Skitour Gran Paradiso
Skitour Gran Paradiso5 dní
Itálie, Grajské Alpy
Pětidenní přechod centrální částí národního parku s možností vystoupit na jeden z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.