Mount Giluwe, 4 368 m

 • Fyzická náročnost: 2
 • Technická náročnost: 1
 • Lokalita: Papua Nová Gunia, Austrálie a Oceánie
 • Počet dní: 12 dní
 • Počet účastníků: 6 / horský vůdce, průvodce

Výprava směřuje do hlubin džungle Papuy Nové Guineje, kde se pokusíme zdolat její nejvyšší vrchol Mt. Wilhelm (4 509m) a také nejvyšší sopku kontinentu Austrálie a Oceánie - Mt. Giluwe (4 368m). Expedice není technicky náročná, obtížnější  je pouze dlouhé stoupání v málo navštěvované části světa.. Výstup na sopku Mt. Giluwe je součást projektu "Seven vulkan summits", tedy výstupů na nejvyšší sopky všech sedmi kontinentů.

V první části výpravy cestujeme džípem do základního tábora pod Mt. Giluwe, na který se následujicí den pokusíme vystoupat. Hora se dvěma vrcholy sopečných zátek je vše, co zbylo z původní sopky, která se vytvořila před více než 700 000 lety. Po dosažení vrcholu sopky nás čeká dvoudenní trek vedoucí drsnou džunglí s domovem rajských ptáků, patvinami, kolem krásných ples a jezer až do základního tábora Mt. Wilhelm. Časné vstávání ve vrcholový den nás odmění svítáním na vrcholu a nádhernými výhledy ze střechy nejhornatějšího ostrova na světě. Celkově nás čeká i cesta v čase, která představuje příležitost zažít starodávné kultury. Lidi kmene, kteří jsou stále z velké části nedotčeni myšlenkou pohodní moderní civilizace.

Rámcový program

1.den

Přílet z domovské země do Port Moresby, Papua New Guinea

2.den

Přejezd z Port Moresby do regionu Mt. Hagen, vyplnění registračních dokumentů. Aklimatozace na nové prostředí.

3.den

Přejezd z regionu Mt. Hagen na úpatí Mt. Giluwe odkud se zahajíme výstup do základního tábora.  Po 6-ti hodinách cesty můžeme pak v lese u řeky postavit naše stany.

4.den

Brzo ráno opustíme tábor a vyrazíme na výstup. Lezení bude trvat asi 4 hodiny a poté to máme k nejvyššímu místu chůzí ještě na 2 hodiny. Z vrcholu do základního tábora seběhneme na pozdní oběd, po stezkách se vrátíme k vozidlu a přejedeme do hotelu.

5.den

Po snídani vyjedeme po silnici k Bettyine chatě na úpatí Mt. Wilhelm. Na cestě navštívíme místní kmeny a můžeme být svědky místního tance. Naše ubytování je v Bettyine chatě.

6.den

Trek do základního tábora  Mt. Wilhelm u jezera Piunde bude přibližně na 7 hodin. Zde si postavíme naše stany.

7.den

Vstáváme časně ráno a kolem  čtvrté opustíme základní tábor s jasným cílem - vrchol Mt. Wilhelm, který je nejvyšší horou Papuy Nové Guineje. Z vrcholu se do základního tábora vrátíme včas, akorát na oběd a po odpočinku dorazíme zpět do Bettyiny chaty.

8.den

Transfer na letiště a vnitrostátním letem přesun do Port Moresby. Tranzit na váš odchozí mezinárodní let.

9.den

Odlet do domovské země.

Cenové podmínky

Cena

na vyžádání

Cena obsahuje

 • doprava při příjezdu na Papuu Novou Guineu
 • hotely na Papue Nové Guinee během uvedeného itineráře
 • náklady a pojištění horského vůdce IFMGA
 • skupinové vybavení, jako jsou stany, kamna atd.
 • všechna jídla (snídaně, oběd a večeře) během lezení
 • nosiči, řidiči, průvodci, poplatky za parkování a povolení k lezení
 • certifikát o výstupu

Cena neobsahuje

 • mezinárodní zpáteční letenka Papua Nová Guinea
 • víza do Papuy-Nové Guineje
 • stravování, doprava a ubytování mimo běžný itinerář
 • alkoholické nápoje a lahvové nápoje
 • osobní vybavení
 • bonusy a odměny
 • osobní pojištění

 

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ohnivá koruna světa

Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Mount Giluwe, 4 368 m
Mount Giluwe, 4 368 m12 dní
Papua Nová Gunia, Austrálie a Oceánie
Nejvyšší vulkán Austrálie a Oceánie se nachází v exotickém prostředí Papui-Nové Guineji. Přístup tropickým pralesem, přívětiví domorodci, užasné lezení na šedé skále a výhledy plné barev.
Pico de Orizaba, 5 636 m
Pico de Orizaba, 5 636 m12 dní
Mexiko, Sierra Volcanica Transversal
Mexický ledový vulkán, nejvyšší v severní Americe. Místní ho nazývají Hvězdnou horou. Snad podle ledovce pokrývajicí vrchol, snad podle vrcholového kříže dotýkajícího se nebe.
Mount Elbrus, 5 642 m
Mount Elbrus, 5 642 m9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
Ojos del Salado, 6 893 m
Ojos del Salado, 6 893 m12 dní
Chile, Andy
Nad jedním z nejsušších míst na zemi, pouští Atacama, vyrůstá nejvyšší aktivní vulkán jižní Ameriky a celé naší planety. A pozor na vodu ! Tady se opravdu místní voda pít nesmí.
Mount Sidley, 4 285 m
Mount Sidley, 4 285 m
Antarktida
Nejvyšší štítová sopka Antarktidy. Vrchol, na kterém stál člověk až v roce 1990, je ozdoben pětikilometrovou kalderou. Že je tato hora ale hodně nedostupná, je každému jasné.
Kilimanjaro, 5 885m
Kilimanjaro, 5 885m12 dní
Tanzánie, Kibo
Nejvyšší hora Afriky. Při výstupu z rovníkové Afriky na tento neaktivní stratovulkán míjíme postupně klimatické pásmo deštných pralesů až po pásmo arktických podmínek. Osloví vás místní fauna a flóra, tropické ledy nebo vrcholový kráter?