Mount Giluwe, 4 368 m

 • Fyzická náročnost: 2
 • Technická náročnost: 1
 • Lokalita: Papua Nová Gunia, Austrálie a Oceánie
 • Počet dní: 12 dní
 • Počet účastníků: 6 / horský vůdce, průvodce

Výprava směřuje do hlubin džungle Papuy Nové Guineje, kde se pokusíme zdolat její nejvyšší vrchol Mt. Wilhelm (4 509m) a také nejvyšší sopku kontinentu Austrálie a Oceánie - Mt. Giluwe (4 368m). Expedice není technicky náročná, obtížnější  je pouze dlouhé stoupání v málo navštěvované části světa.. Výstup na sopku Mt. Giluwe je součást projektu "Seven vulkan summits", tedy výstupů na nejvyšší sopky všech sedmi kontinentů.

V první části výpravy cestujeme džípem do základního tábora pod Mt. Giluwe, na který se následujicí den pokusíme vystoupat. Hora se dvěma vrcholy sopečných zátek je vše, co zbylo z původní sopky, která se vytvořila před více než 700 000 lety. Po dosažení vrcholu sopky nás čeká dvoudenní trek vedoucí drsnou džunglí s domovem rajských ptáků, patvinami, kolem krásných ples a jezer až do základního tábora Mt. Wilhelm. Časné vstávání ve vrcholový den nás odmění svítáním na vrcholu a nádhernými výhledy ze střechy nejhornatějšího ostrova na světě. Celkově nás čeká i cesta v čase, která představuje příležitost zažít starodávné kultury. Lidi kmene, kteří jsou stále z velké části nedotčeni myšlenkou pohodní moderní civilizace.

Rámcový program

1.den

Přílet z domovské země do Port Moresby, Papua New Guinea

2.den

Přejezd z Port Moresby do regionu Mt. Hagen, vyplnění registračních dokumentů. Aklimatozace na nové prostředí.

3.den

Přejezd z regionu Mt. Hagen na úpatí Mt. Giluwe odkud se zahajíme výstup do základního tábora.  Po 6-ti hodinách cesty můžeme pak v lese u řeky postavit naše stany.

4.den

Brzo ráno opustíme tábor a vyrazíme na výstup. Lezení bude trvat asi 4 hodiny a poté to máme k nejvyššímu místu chůzí ještě na 2 hodiny. Z vrcholu do základního tábora seběhneme na pozdní oběd, po stezkách se vrátíme k vozidlu a přejedeme do hotelu.

5.den

Po snídani vyjedeme po silnici k Bettyine chatě na úpatí Mt. Wilhelm. Na cestě navštívíme místní kmeny a můžeme být svědky místního tance. Naše ubytování je v Bettyine chatě.

6.den

Trek do základního tábora  Mt. Wilhelm u jezera Piunde bude přibližně na 7 hodin. Zde si postavíme naše stany.

7.den

Vstáváme časně ráno a kolem  čtvrté opustíme základní tábor s jasným cílem - vrchol Mt. Wilhelm, který je nejvyšší horou Papuy Nové Guineje. Z vrcholu se do základního tábora vrátíme včas, akorát na oběd a po odpočinku dorazíme zpět do Bettyiny chaty.

8.den

Transfer na letiště a vnitrostátním letem přesun do Port Moresby. Tranzit na váš odchozí mezinárodní let.

9.den

Odlet do domovské země.

Cenové podmínky

Cena

na vyžádání

Cena obsahuje

 • doprava při příjezdu na Papuu Novou Guineu
 • hotely na Papue Nové Guinee během uvedeného itineráře
 • náklady a pojištění horského vůdce IFMGA
 • skupinové vybavení, jako jsou stany, kamna atd.
 • všechna jídla (snídaně, oběd a večeře) během lezení
 • nosiči, řidiči, průvodci, poplatky za parkování a povolení k lezení
 • certifikát o výstupu

Cena neobsahuje

 • mezinárodní zpáteční letenka Papua Nová Guinea
 • víza do Papuy-Nové Guineje
 • stravování, doprava a ubytování mimo běžný itinerář
 • alkoholické nápoje a lahvové nápoje
 • osobní vybavení
 • bonusy a odměny
 • osobní pojištění

 

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Expedice

Mount Giluwe, 4 368 m
Mount Giluwe, 4 368 m12 dní
Papua Nová Gunia, Austrálie a Oceánie
Nejvyšší vulkán Austrálie a Oceánie se nachází v exotickém prostředí Papui-Nové Guineji. Přístup tropickým pralesem, přívětiví domorodci, užasné lezení na šedé skále a výhledy plné barev.
Pico de Orizaba, 5 636 m
Pico de Orizaba, 5 636 m12 dní
Mexiko, Sierra Volcanica Transversal
Mexický ledový vulkán, nejvyšší v severní Americe. Místní ho nazývají Hvězdnou horou. Snad podle ledovce pokrývajicí vrchol, snad podle vrcholového kříže dotýkajícího se nebe.
Ojos del Salado, 6 893 m
Ojos del Salado, 6 893 m12 dní
Chile, Andy
Nad jedním z nejsušších míst na zemi, pouští Atacama, vyrůstá nejvyšší aktivní vulkán jižní Ameriky a celé naší planety. A pozor na vodu ! Tady se opravdu místní voda pít nesmí.
Mount Kenya, 5 199m
Mount Kenya, 5 199m14 dní
Keňa
Druhá nejvyšší hora Afriky, která je rovněž sopečného původu a lezecky je náročnější než nedaleké Kilimanžáro. Africká příroda plná života se zde dotýká vrcholových tropických ledovců. Pospěšte si, ledovce zde ustupují!
Ama Dablam, 6 812 m
Ama Dablam, 6 812 m
Nepál, oblast Mount Everest
Matka s perlovým náhrdelníkem, tak mnozí nazývají jednu z nejkrásnějších himálajských hor.
Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Alpamayo, 5 947m
Alpamayo, 5 947m
Peru, Jižní Amerika
Dokonalá sněhová pyramida, a i když to není nejvyšší hora oblasti, její magičnost daleko přesahuje hranice Peru ve kterém se nachází. Stačí čtyři dny chůze od nejbližší civilizace a můžete si už vytáhnout cepíny.
Mount Elbrus (5 642 m)
Mount Elbrus (5 642 m)9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
Kilimanjaro, 5 885m
Kilimanjaro, 5 885m12 dní
Tanzánie, Kibo
Nejvyšší hora Afriky. Při výstupu z rovníkové Afriky na tento neaktivní stratovulkán míjíme postupně klimatické pásmo deštných pralesů až po pásmo arktických podmínek. Osloví vás místní fauna a flóra, tropické ledy nebo vrcholový kráter?
90_Mount Logan, 5 959m_29.5 - 22.6. 2022
90_Mount Logan, 5 959m_29.5 - 22.6. 202225 dní
Kanada, Saint Elias Mountains
Druhá nejvyšší hora Severní Ameriky je jeden z největších horských masívů na naší planetě. Naprostá odloučenost a tvrdé podnebí Aljašky jsou možná důvodem, proč horu navštíví za sezónu jen pár desítek horolezců. Rozhodně ale není moc míst na zemi, kde můžete vidět oceán z výšky téměř 6 000 m.
Carstensz Pyramid, 4 884 m
Carstensz Pyramid, 4 884 m21 dní
Indonézie, Papua, Sudirman
Nejvyšší hora světadílu Austrálie a oceánie. Etapa přístupu k hoře tropickým pralesem se dá nazvat doslova dobrodružstvím. Finálový výstup po skále je již za odměnu.
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.2022
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.202215 dní
Grónsko, Watkinsovo pohoří
Polární skialpová výprava s cílem vystoupat na tři nejvyšší vrcholy Grónska. Výstup na nejvyšší Mount Gunnbjørn je navíc často považován za dosažení osmého kontinentálního vrcholu pro oblast za severním polárním kruhem.
Mount Everest, 8 850m
Mount Everest, 8 850m
Nepál, Himaláje
Tuhle horu zná i malé dítě a pro někoho může být i životním cílem. Díky modernímu vybavení, servisu na kopci a výborné předpovědi počasí je hora méně náročná než kdysy. Vystoupat na ní ale stejně musí každý sám.
Aconcagua, 6 961 m
Aconcagua, 6 961 m23 dní
Argentina, Andy
Z oblasti argentinské Mendozy, proslulého kraje jihoamerického vína, můžeme po pár aklimatizačních dnech odšlapávat výškové metry této nejvyšší hory jižní Ameriky a celé jižní polokoule.
Mount Sidley, 4 285 m
Mount Sidley, 4 285 m
Antarktida
Nejvyšší štítová sopka Antarktidy. Vrchol, na kterém stál člověk až v roce 1990, je ozdoben pětikilometrovou kalderou. Že je tato hora ale hodně nedostupná, je každému jasné.
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.2022
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.20229 dní
Gruzie, Kavkaz
Vyhaslá sopka, sedmá nejvyšší hora Kavkazu, na které měl být podle pověsti za vzpouru proti bohům, přikován Prométheus. Díky svému příznivému sklonu se stává ideálním skialpinistickým cílem.
Mount Vinson, 4 892m
Mount Vinson, 4 892m15 dní
Antarktida, pohoří Ellsworth
Výstup v jedinečném prostředí, tvořeným snad všemi odstíny bílé. Místo, kde se nekonečná panenská plocha dotýká nebe. I to je výstup na nejvyšší horu Antarktidy.