Skitour Gran Paradiso

 • Fyzická náročnost: 3
 • Technická náročnost: 3
 • Lokalita: Itálie, Grajské Alpy
 • Počet dní: 5 dní
 • Počet účastníků: 5 / horský vůdce

Národní park Gran Paradiso je nejstarší italský národní park ležící na severozápadě země v Grajských Alpách. Gran Paradiso znamená v překladu Velký ráj. Trasa cesty vede centrální částí tohoto pohoří a dominantou přechodu je výstup a sjezd na lyžích z jednoho z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.

Ubytování bude probíhat na předem rezervovaných horských chatách, kde je možné si objednat polopenzi s výtečnou gastronomií.

Akce je vhodná pro dobré, fyzicky zdatné lyžaře, kteří zvládnou s jistotou paralelní oblouk na černé sjezdovce. V několika málo úsecích budeme postupovat po mačkách a budeme jištěni lanem. Časová náročnost denních etap je 6-9 hodin.

Rámcový program

1. den

Valnontey – Rifugio Vittorio Sella (2 584 m)

Společně se setkáme ráno v 8:00 v Chamonix, kde se bude konat informativní schůzka. Následně se přesuneme do obce Valnontey v národním parku Grand Paradiso (74km, 1,5 hodiny). Zde z nadmořské výšky 1 666 m vyrážíme na lyžích na chatu Rifugio Vittorio Sella (2 584 m). Původně byla využívána jako lovecká chata krále Vittoria Emanuela II. V odpoledních hodinách u chaty prakticky natrénujeme pohyb na lyžích, pohyb v ledovcovém terénu a lavinovou záchranu.

Shrnutí: čas etapy 3,5 h, výstup 920 m, sestup 0 m

 2. den

Rifugio Vittorio Sella (2 584 m) - Gran Serra (3 552 m) - Rifugio Federico Chabod (2 750 m)

Vyrážíme za svítání směrem k vrcholu Gran Serra (3 552 m), ze kterého je nádherný výhled na celý národní park. Zde nás čeká krátký lezecký úsek, pak asi 30m slanění a následný sjezd po ledovci Timorion.  uděláme radost před dalším výstupem na Colli Gran Nevron (3 414 m). Pak následuje závěrečný sjezd na chatu Rifugio Federico Chabod (2 750 m).

Shrnutí: čas etapy 8,5 h, výstup 1 000 m, sestup 800 m

 3. den

Rifugio Federico Chabod (2 750 m) - Gran Paradiso (4 061 m) - Rifugio Vittorio Emanuele II (2 730 m)

Tento den je vrcholový, čeká nás výstup na Gran Paradiso, sen mnoha skialpinistů. V časných ranních hodinách postupujeme po ledovci Laveciau až pod Becca di Moncorvé a dále k vrcholu Gran Paradisa (4 061 m). Posledních 50 m se už pohybujeme po mačkách a s použitím cepínu. Po uplynulých pěti hodinách se dostáváme až na samotný vrchol. Přejme si dobrou viditelnost, ať vydaná energie do nastoupaných metrů za to stojí. Z vrcholu následuje dlouhý sjezd až k chatě Rifugio Vittorio Emanuele II (2 730 m).

Shrnutí: čas etapy 7 h, výstup 1 300 m, sestup 1 330 m

 4. den

Rifugio Vittorio Emanuele II (2 730 m) - Colle del Gran Paradiso (3 335 m) - Rifugio Pontese (2 200 m)

Cílem je chata Rifugio Pontese (2 200 m), která je vyhlášená výbornou kuchyní. Před tím ale musíme vystoupat na Colle del Gran Paradiso (3 335 m), sjet po ledovci Noaschetta a zase vystoupat do Colle del Becchi (2 980 m). Odsud už je chata nadosah.

Shrnutí: čas etapy 6,5 h, výstup 1 050 m, sestup 1 570 m

 5. den

Rifugio Pontese (2 200 m) - sedlo Telecio (3 304 m) - Lilaz (1 617 m)

Ráno vystoupíme přes ledovec Teleccio do sedla Telecio (3 304 m). Některé strmé úseky vystoupáme na mačkách. Cestou míjíme také krásnou žulovou jehlu Becca de Valsorey. Den zakončíme dlouhým úžasným sjezdem, zpočátku přes ledovec, údolím Valeille až do obce Lilaz (1 617 m). Zde naše túra končí a přejíždíme zpět do Chamonix.

Shrnutí: čas etapy 7,5 h, výstup 1 100 m, sestup 1 700 m

Během samotných túr budou předávány poznatky, jak se v horách bezpečně pohybovat, jak postupovat v případě pádu do trhliny nebo v případě lavinové nehody.

Cenové podmínky

Cena:

     na vyžádání

Cena obsahuje:

 • organizační zajištění

 •  služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena neobsahuje:

 • dopravu

 •  ubytování a polopenze

 •  strava během dne

 •  zapůjčení výbavy

 •  ostatní neuvedené

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ski touring

Mount Elbrus (5 642 m)
Mount Elbrus (5 642 m)9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
 Skitour Bernské Alpy
Skitour Bernské Alpy 5 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Pětidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.2022
70_Kazbek (5 047m)_23.-30.4.20229 dní
Gruzie, Kavkaz
Vyhaslá sopka, sedmá nejvyšší hora Kavkazu, na které měl být podle pověsti za vzpouru proti bohům, přikován Prométheus. Díky svému příznivému sklonu se stává ideálním skialpinistickým cílem.
Srdcové eso zimy – Villgratental
Srdcové eso zimy – Villgratental4 dny
Rakousko, Villgratenské hory
Při pohledu z ptačí perspektivy se zdá, že přibližně 50 mohutných vrcholů údolí Villgraten maluje v krajině srdce. Náš skialpově pestrý přechod prochází právě tímto srdcovým esem.
Skitour srdcem Dolomit
Skitour srdcem Dolomit5 dní
Itálie, Dolomity
Fantastická túra pro zkušené, technicky zdatné skialpinisty srdcem Dolomit s podporou vleků, včetně jedinečné horské scenérie a nekonečného, místy strmějšího sjezdu.
25_Ötztalská skitour_21.3.-25,3.2022
25_Ötztalská skitour_21.3.-25,3.20225 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Bez nadsázky lze tuto trasu považovat za jeden z velkolepých rakouských skialpových přechodů, ve kterém naleznete téměř vše, co skialpinismus obnáší. Pomyslnou třešničkou může být výstup na Wildspitze, druhou nejvyšší horu Rakouska.
Ortlerská haute route
Ortlerská haute route5 dní
Itálie, skupina Ortler
V oblasti jižního Tyrolska bývají obvykle jedny z nejlepších sněhových podmínek v Alpách a náš výlet se může pochlubit velkým množstvím úžasných sjezdů. Pomyslným cílem může také být výstup na nejdominantnější horu oblasti – Konigsptize.
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.2022
80_Mount Gunnbjørn, 3 694m a další vrcholy v Grónsku_10. -25.5.202215 dní
Grónsko, Watkinsovo pohoří
Polární skialpová výprava s cílem vystoupat na tři nejvyšší vrcholy Grónska. Výstup na nejvyšší Mount Gunnbjørn je navíc často považován za dosažení osmého kontinentálního vrcholu pro oblast za severním polárním kruhem.
Graubünden Haute Route
Graubünden Haute Route5 dní
Švýcarsko, pohoří Albula
Úžasný skialpový přechod přes třítisícové vrcholy švýcarského pohoří Albula mezi středisky Sankt Moritz a Davos.
50_Haute Route_11.-184.2022
50_Haute Route_11.-184.20227 dní
Francie - Švýcarsko, Alpy
Haute Route je jeden z nejznámějších a také nejstarších skialpových přechodů, který prochází francouzsko-švýcarskou centrální částí Alp. Cestou míjíme řadu známých čtyřtisícových vrcholů a na závěr nás čeká dlouhý sjezd pod legendárním Matterhornem.
30 Skitour Bernské Alpy long  5.-10.4.2022
30 Skitour Bernské Alpy long 5.-10.4.20226 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Šestidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
Skitour Dolomity Tři Čimy
Skitour Dolomity Tři Čimy5 dní
Itálie, Dolomity
Pětidenní přechod centrální částí Dolomit, který zakončíme poslední etapou vedoucí pod legendárními vrcholy Třech Čim. Výlet, na který určitě dlouho nezapomenete, vychutnáte i díky skvělé italské gastronomii!
Přechod Knedlíkových hor
Přechod Knedlíkových hor4 dny
Rakousko, Gurktalské Alpy
Krásná vícedenní skialpová túra v méně navštěvované části Alp. Výběr toho nejlepšího během 4 denního přechodu pohoří Nockberge.
Skitour Fannes
Skitour Fannes 4 dny
Ïtálie, Dolomity
Velmi oblíbené místo pro skialpinisty v Dolomitech. Na chatě Fannes si najde každý "tu svoji" túru. Na lyžích zde můžeme relaxovat stejně dobře, jako posouvat své limity.
Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Ötztalská skitour přes Ötziho
Ötztalská skitour přes Ötziho5 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze a velmi příjemné horské chaty na trase dělají z této tůry jeden z nejznámějších skialpových přechodů v Rakousku
Skitour traverz Monte Rosa
Skitour traverz Monte Rosa4 dny
Švýcarsko, Walliské Alpy
Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.
Skitour Urner Haute Route
Skitour Urner Haute Route5 dní
Švýcarsko, Urnské Alpy
Užijte si jednu z nejkrásnějších a nejstrmějších cest Haute ve Švýcarsku. Pětidenní přechod z Andermattu do Engelbergu je pro lyžaře!
Skitour Silvretta
Skitour Silvretta4 dny
Rakousko, Silvretta
Čtyřdenní přechod skialpového ráje s možností výstupů na dominantní vrcholy oblasti - Piz Buin a Silvrettahorn.
Skitour Gran Paradiso
Skitour Gran Paradiso5 dní
Itálie, Grajské Alpy
Pětidenní přechod centrální částí národního parku s možností vystoupit na jeden z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.