Skitour traverz Monte Rosa

 • Fyzická náročnost: 3
 • Technická náročnost: 3
 • Lokalita: Švýcarsko, Walliské Alpy
 • Počet dní: 4 dny
 • Počet účastníků: 5 / horský vůdce

Průstup centrální částí masivu Monte Rosy lze z trochou nadsázky nazvat čtyřtisícovou zahrádkou. Jinde v Alpách nelze v tak krátkém čase vystoupit na tolik čtyřtisícových vrcholů jako právě zde. Všudepřítomný mocný ledovec a vysoká nadmořská výška vytváří ideální podmínky pro skialpinismus i v období pozdního jara. Túra umožňuje vytvářet spoustu variant v závislosti na vaší vytrvalosti, technice a aklimatizaci.

Rámcový program

1. den

Zermatt - Klein Matterhorn (3 883m) - Pollux (4 092m) -  Refugio Ayas (3420m)

Z Zemattu vyjedeme lanovkou na Klein Matterhorn (3 883m). Oddud na pásech traverzujeme téměř vodorovně pod jižní stěnou Breithornu až k mírnému sjezdu. Nástup od lanovky na Pollux (4 092m) nám nebude trvat ani hodinu. Místy exponovaný skalní výstup ulehčují fixní řetězy a závěrečné metry po sněhové hraně umocní celkový zážitek z výstupu. Z vrcholu sestoupíme po stejné cestě a na lyžích pak sjedeme k chatě Refugio Ayas (3420m). 

2.den

Refugio Ayas (3400m) - Castor (4220m) - sedlo Passo del Naso (4 150m) - Refugio Gnifetti (3 647m)

Z chaty časně ráno vyrážíme na lyžích a v závěru na stoupacích železech na vrchol  hory Castor (4 220m). Poslední úsek bývá technicky náročný. Z vrcholu pak přejdeme po exponované hraně na Felikhorn (4 087m). Následuje sjezd a opět výstup na pásech do sedla Passo del Naso (4 150m). Před sjezdem po ledovci k chatě Refugio Gnifetti (3 647m) můžeme podle zbývající energie vystoupit na vrcholy Ludwigshohe (4 342m) a Vincent Pyramide (4 215m).

3.den

Refugio Gnifetti (3647m) - Parrotspitze (4 432m) - Corno Nero ( 4 321m) - Refugio Margheritta na vrcholu Signalkuppe (4554m) - Zumsteispitze (4563m) a dlouhý sjezd k Monte Rosa Hutte  (2 883m)

Po italské snídani plné energie rychle nastoupáme metry až na Parrotspitze (4 432m) a Corno Nero ( 4 321m). Podle chuti se pak můžeme podívat i na nejvýše položenou chatu v Alpách na vrcholu hory Signalkuppe (4 554m) anebo k sošce Madony na Zumsteinspitze (4 563m).  Následovat bude hodně dlouhý sjezd s výškovým rozdílem přes 1 500m pod úchvatnou ledovou stěnou Lyskamm k chatě Monte Rosa Hutte (2 883m).

4.den

Monte Rosa Hutte (2 883m) - Cima Jazzi (3 804 m) - Zermatt

Dnes nemusíme pospíchat. Po táhlém ledovci vystoupíme až na méně známý vrchol Cima Jazzi (3 804 m). Hora je na hranici s Itálií a je vhodná pro výstup na lyžích. Sjezd do Zermattu můžeme vést dvěma způsoby. Buď kolem lanovky Rothorn nebo po ledovci Gornergrad.  

Pro obvzlášť nevybouřené jedince je po dohodě možné si vyběhnout na Dufourspitze (4634m). Na převýšení 1750m si však musíme přivstat.

 Cenové podmínky

Cena:

    dohodou

Cena obsahuje:

 • organizační zajištění
 • služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena neobsahuje:

 • dopravu
 • ubytování a polopenze
 • strava během dne
 • zapůjčení výbavy
 • ostatní neuvedené

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ski touring

Haute Route
Haute Route 9 dní
Francie - Švýcarsko, Alpy
Haute Route je jeden z nejznámějších skialpových přechodů, který prochází francouzsko-švýcarskou centrální částí Alp. Cestou míjíme řadu známých čtyřtisícových vrcholů a na závěr nás čeká dlouhý sjezd pod legendárním Mattrerhornem
Mount Elbrus, 5 642 m
Mount Elbrus, 5 642 m9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
Skitour Gran Paradiso
Skitour Gran Paradiso5 dní
Itálie, Grajské Alpy
Pětidenní přechod centrální částí národního parku s možností vystoupit na jeden z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.
Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Skitour Silvretta
Skitour Silvretta4 dny
Rakousko, Silvretta
Čtyřdenní přechod skialpového ráje s možností výstupů na dominantní vrcholy oblasti - Piz Buin a Silvrettahorn.
Skitour Bernské Alpy
Skitour Bernské Alpy5 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Pětidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
Kazbek, 5 047m
Kazbek, 5 047m9 dní
Gruzie, Kavkaz
Vyhaslá sopka, sedmá nejvyšší hora Kavkazu, na které měl být podle pověsti trestem, za vzpouru proti bohům, přikován Prométheus. Díky svému příznivému sklonu se stává ideálním skialpinistickým cílem.
Skitour Urner Haute Route
Skitour Urner Haute Route5 dní
Švýcarsko, Urnské Alpy
Užijte si jednu z nejkrásnějších a nejstrmějších cest Haute ve Švýcarsku. Pětidenní přechod z Andermattu do Engelbergu je pro lyžaře!
Skitour traverz Monte Rosa
Skitour traverz Monte Rosa4 dny
Švýcarsko, Walliské Alpy
Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.
Ötztalská skitour
Ötztalská skitour5 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze a velmi příjemné horské chaty na trase dělají z této tůry jeden z nejznámějších skialpových přechodů v Rakousku