Skitour Urner Haute Route

 • Fyzická náročnost: 3
 • Technická náročnost: 3
 • Lokalita: Švýcarsko, Urnské Alpy
 • Počet dní: 5 dní
 • Počet účastníků: 5 / horský vůdce
 • Ubytování: na horských chatách

Oblast Andermattu je známá především díky vynikajícímu terénu pro lyžování mimo upravené sjezdové tratě. Naše cesta začíná v lyžařském středisku Realp a my se pak pohybujeme z jihu na sever. Vystupujeme tedy po stabilních jižních svazích zpevněných sluneční aktivitou a sjíždíme stinné severní stráně s vyšším potenciálem prachového sněhu. Lyžování v tomto terénu je naprosto úžasné, a to nejen pro strmější sklon svahů. Cílem cesty je Engelberg a cestou budeme spát ve 4 chatách. Třetí den spíme v hotelu, který je otevřen pouze lyžařům, protože v zimních měsících jsou všechny silnice hluboko pod sněhem.

Rámcový program

1.den

Realp – Albert Heim Hutte (2 542m)

Z Andermattu přejedeme vlakem do nedaleké malé vesnice Realp. Zde zahájíme naši cestu traverzem sjezdovky a dále vystoupíme k zimě zavřenému hotelu Galenstock. Strmějším svahem  pak dosáhneme vrcholu Schafbergu (2 591m) a krátkým sjezdem dorazíme až k Albert Heim Hutte. Tento den je nenáročný a umožní nám tak i případně vystoupit na nedaleký vrchol Chli Bielenhorn ( 2 940m).

Shrnutí: čas etapy 3:00 h, délka 9,5 km, výstup 900m, sestup 50m

2.den

z chaty Albert - Heim Hutte (2 542m) k chatě Chelenalphutte (2 350m)

Druhá etapa začíná krátkým sjezdem a následně 500m výšlapem do sedla Winterlucke.  Dále pak vyjdeme asi 200m na mačkách na vrchol Lochbergu (3 074m). Odtud nás čeká úžasný sjezd k přehradě Gescheneralpsee. Zde nasadíme pásy a vystoupáme k chatě Chelenalphutte.

Shrnutí: čas etapy 7:00 h, délka 11,9 km, výstup 1 275m, sestup 1 480m

3.den

z chaty Chelenalphutte (2 542m)  k hotelu Alpin Center Sustenpass

Třetí etapa začíná strmou pasáží k Brunnenfirnu, kde často použijeme i stoupací železa. Po ledovci vystupujeme dál nahoru do sedla Sustenlimi (3 080 m) a pak ještě dalších 400 m na vrchol Sustenhorn (3 502 m). Závěrem etapy nás čeká opravdu dlouhý sjezd až na Steingletcher (1 860 m) pod Sustenpass. Na zdejších severních svazích se obvykle dlouho drží prachový sníh. Odměnou za náročný den je pohodlí Steinlodge, kde je dokonce i teplá sprcha!

Shrnutí: čas etapy 5:30 h, délka 11,8 km, výstup 1 138m, sestup 1 636m

4.den

z hotelu Alpin Center Sustenpass k chatě Sustlihutte

Čtvrtá část cesty opět začíná strmým stoupáním až k vrcholu Finffingerstoeck (2 993 m), ze kterého sjedeme k Sustlihütte (2 257 m).

Shrnutí: čas etapy 4:30 h, délka 7,3 km, výstup 1 175m, sestup 900m

5.den

z chaty Sustlihutte do Engelbergu

Poslední etapa pak vede přes Grassengrat k vrcholu Grassen (2 946 m) a korunuje celou cestu závěrečným sjezdem snů, který překonává dolů téměř 2 km výškového rozdílu až k Engelbergu.

Shrnutí: čas etapy 3:00 h, délka 9,5 km, výstup 900m, sestup 1 837m

Cenové podmínky

Cena

     Dohodou

Cena obsahuje

 • organizační zajištění
 • služby horského vůdce UIAGM a jeho náklady a profesní pojištění

Cena neobsahuje

 • dopravu
 • ubytování a polopenze
 • strava během dne
 • zapůjčení výbavy
 • pojištění
 • ostatní neuvedené

Máte dotaz k zájezdu? Napište nám

Máte dotaz k zájezdu?
Napište nám:

Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva:
Odesláním formuláře souhlasíte se Zásady ochrany osobních údajů.

Vše v kategorii Ski touring

Haute Route
Haute Route 9 dní
Francie - Švýcarsko, Alpy
Haute Route je jeden z nejznámějších skialpových přechodů, který prochází francouzsko-švýcarskou centrální částí Alp. Cestou míjíme řadu známých čtyřtisícových vrcholů a na závěr nás čeká dlouhý sjezd pod legendárním Mattrerhornem
Mount Elbrus, 5 642 m
Mount Elbrus, 5 642 m9 dní
Ruská federace, Kavkaz
Je považován za nejvyšší kopec Evropy. Tato neaktivní sopka má za pěkného počasí nenáročně dosažitelný vrchol a když budeme mít i trochu štěstí, můžeme zde zažít excelentní lyžařské podmínky.
Skitour Gran Paradiso
Skitour Gran Paradiso5 dní
Itálie, Grajské Alpy
Pětidenní přechod centrální částí národního parku s možností vystoupit na jeden z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.
Damávand, 5 610 m
Damávand, 5 610 m9 dní
Írán, pohoří Elborz
Elegance a dokonalost kuželu, to vás napadne, když s odstupem pozorujete nejvyšší asijský neaktivní vulkán, který je významným symbolem v íránské mytologii.
Skitour Silvretta
Skitour Silvretta4 dny
Rakousko, Silvretta
Čtyřdenní přechod skialpového ráje s možností výstupů na dominantní vrcholy oblasti - Piz Buin a Silvrettahorn.
Skitour Bernské Alpy
Skitour Bernské Alpy5 dní
Švýcarsko, Bernské Alpy
Pětidenní přechod srdcem Bernských Alp. Postup po rozsáhlých ledovcích je kombinován s výstupem na třítisícové vrcholy. A to vše v dosahu čtyřtisícových obrů jako je Jungfrau, Münch, Aletschhorn a Finsteraarrothornu, obra nejvyššího.
Kazbek, 5 047m
Kazbek, 5 047m9 dní
Gruzie, Kavkaz
Vyhaslá sopka, sedmá nejvyšší hora Kavkazu, na které měl být podle pověsti trestem, za vzpouru proti bohům, přikován Prométheus. Díky svému příznivému sklonu se stává ideálním skialpinistickým cílem.
Skitour Urner Haute Route
Skitour Urner Haute Route5 dní
Švýcarsko, Urnské Alpy
Užijte si jednu z nejkrásnějších a nejstrmějších cest Haute ve Švýcarsku. Pětidenní přechod z Andermattu do Engelbergu je pro lyžaře!
Skitour traverz Monte Rosa
Skitour traverz Monte Rosa4 dny
Švýcarsko, Walliské Alpy
Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.
Ötztalská skitour
Ötztalská skitour5 dní
Rakousko, Ötztalské alpy
Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze a velmi příjemné horské chaty na trase dělají z této tůry jeden z nejznámějších skialpových přechodů v Rakousku