Fußstein, 3 380m

Rakousko, Alpy

Co nás čeká


Alpy

Už z údolí vás na první pohled musí okouzlit severní hrana Fußsteinu. Prakticky čistá skalní túra, u které mě trochu překvapil náročnější začátek. Jak ledovec ustupuje, nástup do stěny bývá náročnější. Další část výstupu je však nezapomenutelná, a to nejen pro kvalitní žulu. Na vrchol vedou pochopitelně i jiné výstupové cesty jako například cesta "Huttengrat", ale severní hrana je podle mě zdaleka nejhezčí.

FUSSSTEIN, 3 380 m

Cena

na vyžádání

Počet účastníků

2 / Horský vůdce

Doba trvání

2 dny

Datum uskutečnění

červenec - září

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Krásný vrchol Bernských Alp, na který lze vystoupit hned několika směry. Vzhledem k delšímu přístupu po ledovci můžu z vlastních zkušeností doporučit výstup na skialpech JZ žebrem přes chatu Oberaletschhutte.

Aletschhorn, 4 193m

Bernské Alpy


květen - září

Švýcarsko

Pro mě jeden z nejúžasnějších vrcholů Walliských Alp. Rozhodně si ale nemyslím, že výstup na tuto dominantní pyramidu je zadarmo. Poměrně dlouhá cesta z údolí na výchozí chatu Dent Blanche je následující den odměněna technicky nenáročným lezením po pevné skále.

Dent Blanche, 4 356m

Walliské Alpy


červen - září

Švýcarsko

Pokud si mohu vybrat, raději na tuto horu vystupuji na lyžích. A když cestou zpět narazíte na natátý jarní firn, rozhodně mi dáte za pravdu. Výstup není o technické náročnosti, ale především o hlavě, (která může občas vyslat varovný signál a raději navádět k sestupu.

Dom, 4 545m

Walliské Alpy


květen - září

Švýcarsko

Každý, kdo trochu leze v Alpách, chce dříve či později vystoupat na Matterhorn. Přiznávám, že je to svým vzhledem moc krásná hora. Pro mě, coby horského vůdce, je to náročná práce. Převýšení z chaty je více než kilometr, většinou se jde současně na krátké lano a zpátky na chatě chci být, pokud možno, co nejdříve.

Matterhorn, 4 478m

Walliské Alpy


červen - září

Švýcarsko

Nejvyšší vrchol Alp je sen snad pro každého, kdo se na horách pohybuje. Nejčastěji se sen plní na normální cestě z Francie přes chatu Gouter. Protože je cesta však za krásného počasí přelidněná, doporučuji vycházet normální cestou z Itálie nebo cestou "přes tři vrcholy" z Aiguille du Midi, které jsou pouze o něco málo náročnější.

Mont Blanc, 4 808m

Masiv Mont Blanc


duben - září

Francie a Itálie

Legendární hora žuly, která je naprostým snem každého horolezce. Známá je především její severovýchodní stěna, ale i další směry si zaslouží pozornost.

Piz Badille, 3 308m

pohoří Bergell


červenec - září

Švýcarsko a Itálie