Haute Route Ecrins

Francie, Ecrins

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Pohoří Ecrins, známe také jako „Haut Dauphine“ – Dauphinské Alpy, leží kompletně na francouzském území. Toto pohoří je divoké a odlehlé, ale zároveň zalité sluncem a světlem. Masiv je rozlehlou oblastí, třikrát větší než oblast Mont Blancu. Samotný vrchol Berre des Ecrins byl do roku 1860 nevyšším vrcholem Francie. Túry v tomto magickém pohoří, mohou být nazvány takovou cestou „zapomenutých hor“, kvůli své poloze, která ale zároveň přináší cestu s několika téměř 4000 vrcholy. Haute Route Ecrins je jistou výzvou a zárukou radosti pro ty, kteří vyžadují fyzicky náročné výstupy a dolů dlouhé a strmé sjezdy. Tento traverz je opravdovým horským dobrodružstvím.
Co bych měl ovládat?

Akce je určena spíše pro fyzicky zdatnější a také technicky lepší lyžaře, kteří ocení málo frekventované lokality. Určitě je o něco náročnější než legendární Haute Route z Chamonix do Zermatu.
Co budu potřebovat?

Potřebné vybavení se neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného skialpového, lavinového a základního lezeckého vybavení vám doručím. Případnou chybějící výstroj vám zapůjčím.

Počet účastníků

4 / Horský vůdce

Doba trvání

5 dní

Datum uskutečnění

18. - 23. dubna, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Před návštěvou Iránu jsem byl často varován. Slýchával jsem, že tam není bezpečno. Opak je ale pravdou. Po přistání v Teheránu jsem narazil na velmi milé a pohostinné obyvatele. Co jsem měl domluveno, bylo do puntíku splněno.

Damávand, 5 610m | Skialp

pohoří Elborz


5. - 13. dubna, 2023

Írán

Haute Route Graubünden nabízí pětidenní skialpovou túru pohořím Albula mezi průsmyky Julier a Flüela. Kromě úžasných výhledů na východní část švýcarských Alp, budete za fyzickou námahu oceněni vysněnými sjezdy. Akce je vhodná pro zkušenější skialpinisty.

Graubünden Haute Route

pohoří Albula


březen - duben

Švýcarsko

Haute Route je snad nejznámější skialpový přechod na lyžích, který propojuje francouzské Chamonix se švýcarským střediskem Zermatt. Na lyžích byl poprvé zdolán už před více než sto lety. Trasa má i spoustu náročnějších variant.

Haute Route, Chamonix - Zermatt

centrální část Alp


březen - duben

Francie a Švýcarsko

Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie

Na Špicberky, jednu z nejunikátnějších lyžařských destinací na světě vyrazíme ve stylu “Ski & Sail“ a ochutnáme co se nám nabízí.

Lyžování na Špicberkách

Norské souostroví


1. - 9. května, 2023

Norsko

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace