Skialp v Maroku a výstup na Mount Toubkal

Maroko, Atlas

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Na skialpy do Afriky? Ano, výstup na nejvyšší horu Velkého Atlasu a severní Afriky do výšky víc jak 4 000m, nabízí jednu nejexotičtějších destinací.


Pohoří Atlas, kde leží nejvyšší hora severní Afriky Toubkal, nabízí jednu z nejexotičtějších krajin pro lyžařské túry. Až 4 000 m vysoké vrcholy tvoří mohutné 80 km dlouhé pohoří. Kromě hory Toubkal vystoupáme i na další zajímavá místa v okolí. Například Akioud ve výšce 3900 m, Ras n'Ouanoukrim ve výšce 4015 m nebo Imeghras ve výšce 3900 metrů. Noc strávíme v horských chatách v péči laskavých místních lidí. Na lyžování v Africe prostě nemůžete zapomenout.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro středně a zkušené lyžaře ve volném terénu a kteří zvládnout za den vystoupat i 1 500Hm.
Co budu potřebovat?


Potřebovat budeme kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále lehký sedací úvazek, mačky, také spacák a karimatku. Úplný seznam za tuto akci vám zašlu.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

8 dní

Datum uskutečnění

18. - 26. února, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze.

Ötztalská skitour přes Ötziho

Ötztalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Trasa prochází ve čtyřdenních etapách korutanskými horami Nockberge a spojuje korutanská lyžařská střediska Katschberg, Innerkrems, Turracher Höhe, Falkert a Bad Kleinkirchheim. Jednoduchá túra je vhodná především pro začínající a mírně pokročilé skialpinisty.

Přechod Knedlíkových hor

Gurktalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Šestidenní skialpy v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naše loď nám otevře možnosti. Souostroví Lofoty, které se nachází na polárním kruhu ¨ u pobřeží Norska, je ideální volbou pro lyžařské túry.

Skialpy na Lofotech

ostrov Lofoty


20. - 27. března, 2023

27. března – 3. dubna, 2023

Norsko

Bernské Alpy, pohoří rozkládající se kompletně na území Švýcarska, jsou domovem nejdelších alpských ledovců. Největší z nich se jmenuje Grosser Aletschgletscher a má délku 26 km. Nachází se zde také celkem 9 vrcholů překračujících hranici 4000 m n. m.

Skitour Bernské Alpy

Bernské Alpy


duben - květen

Švýcarsko

Oblast Fannes v Dolomitech bych doporučil především středně pokročilým skialpinistům. Rozhodně nesmíte vynechat ubytování na chatě Fannes, a to nejen pro její dokonalou polohu přímo v těžišti lyžařských túr.

Skitour Fannes

Dolomity


leden - březen

Itálie

Národní park Gran Paradiso je nejstarší italský národní park ležící na severozápadě země v Grajských Alpách. Gran Paradiso znamená v překladu Velký ráj. Trasa cesty vede centrální částí tohoto pohoří a dominantou přechodu je výstup a sjezd na lyžích z jednoho z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.

Skitour Gran Paradiso, 4 061m

Garajské Alpy


březen - duben

Itálie