Mount Giluwe, 4 368m

Papua-Nová Guinea

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Výprava směřuje do hlubin džungle Papuy Nové Guineje, kde se pokusíme zdolat její nejvyšší vrchol Mt. Wilhelm (4 509 m n. m.) a také nejvyšší sopku kontinentu Austrálie a Oceánie – Mt. Giluwe (4 368 m n. m.). Expedice není technicky náročná, obtížnější je pouze dlouhé stoupání v málo navštěvované části světa. Výstup na sopku Mt. Giluwe je součást projektu "Seven vulkan summits", tedy výstupů na nejvyšší sopky všech sedmi kontinentů.


V první části výpravy cestujeme džípem do základního tábora pod Mt. Giluwe, na který se následující den pokusíme vystoupat. Hora se dvěma vrcholy sopečných zátek je vše, co zbylo z původní sopky, která se vytvořila před více než 700 000 lety. Po dosažení vrcholu sopky nás čeká dvoudenní trek vedoucí drsnou džunglí s domovem rajských ptáků, pastvinami, kolem krásných ples a jezer až do základního tábora Mt. Wilhelm. Časné vstávání ve vrcholový den nás odmění svítáním na vrcholu a nádhernými výhledy ze střechy nejhornatějšího ostrova na světě. Celkově nás čeká i cesta v čase, která představuje příležitost zažít starodávné kultury. Lidi kmene, kteří jsou stále z velké části nedotčeni myšlenkou moderní civilizace.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

12 dní

Podobné akce


Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie

Nejvyšší hora Afriky. Při výstupu z rovníkové Afriky na tento neaktivní stratovulkán míjíme postupně klimatické pásmo deštných pralesů až po pásmo arktických podmínek.

Kilimanjaro, 5 885m

Eastern Rift mountains


celý rok

Tanzánie

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace

Tuhle horu zná i malé dítě a pro někoho může být i životním cílem. Díky modernímu vybavení, servisu na kopci...

Mount Everest, 8 850m

Himaláje


duben - květen | září - říjen

Nepál

Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Druhá nejvyšší hora Afriky, která je rovněž sopečného původu a lezecky je náročnější než nedaleké Kilimanžáro.

Mount Kenya, 5 199m

Eastern Rift mountains


28. prosince, 2022 - 9. ledna, 2023

Keňa