Ortlerská Haute Route

Itálie, Alpy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Skialpový přechod tvoří pětidenní okruh jižně od Ortleru, nejvyšší hory bývalého Rakousko-Uherského mocnářství. Ledovce zde nebývají tak divoké, jako v západních Alpách a podílí se tak na skvělém lyžařském prostředí. Ortlerská Haute Route umožňuje navíc i se základními alpskými dovednostmi vystoupit i na celou řadu dominantních vrcholů, jako jsou Monte Cevedale, Punta San Matteo nebo Konigsptize. Vrcholy jsou obvykle slyžovatelné a trasu lze také snadno přizpůsobit aktuálním sněhovým podmínkám. A to vše se zázemím Italských chat, které jsou známé skvělou kávou, přátelskými lidmi a dobrým jídlem. Tohle je ráj!


Tato túra je vhodná pro fyzicky zdatné a dobré lyžaře. Některé dny budeme stoupat i více než 1 500 výškových metrů, pohybovat se můžeme až do sklonu 40° a na část výstupu můžeme použít mačky.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

5 dní

Datum uskutečnění

30. března - 4. dubna, 2023

Podobné akce


Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie

Na Špicberky, jednu z nejunikátnějších lyžařských destinací na světě vyrazíme ve stylu “Ski & Sail“ a ochutnáme co se nám nabízí.

Lyžování na Špicberkách

Norské souostroví


1. - 9. května, 2023

Norsko

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace

Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Šestidenní ježdění v prašanu, který končí až u mořské hladiny. To vše s kulisou ledopádů, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. I do nich se ale můžete podívat.

Ostrov Senja - kouzlo sněhu, ledu

ostrov Senja


13. - 20. března, 2023

Norsko

Bez nadsázky lze tuto trasu považovat za jeden z velkolepých rakouských skialpových přechodů.

Ötztalská skitour

Ötztalské Alpy


únor - duben

Rakousko