Ostrov Senja - kouzlo sněhu, ledu

Norsko, ostrov Senja

Co nás čeká


Skialpinismus

Šestidenní ježdění v prašanu, který končí až u mořské hladiny. To vše s kulisou ledopádů, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. I do nich se ale můžete podívat.

Senja je druhý největší ostrov Norska. Nachází se v provincii Tromso, asi 350 km severně od polárního kruhu a je to skutečný ráj pro skialpisty a freeridové lyžaře! Čekají nás neuvěřitelné lyžařské sjezdy až přímo k moři a také jedinečný výhled na ostrov a jeho fjordy. Na západě ostrova Senja se nachází malebná rybářská vesnice Mefjordvær. Je to opravdu pěkné místo v úžasném prostředí vysokohorské krajiny. Je zde také jeden z nejkrásnějších fjordů na ostrově a přímo zde bude naše základna a výchozí místo na jednotlivé túry. Všude okolo jsou pak ledopády všech stupňů obtížnosti a jestli se do nich pustíme, je jen na vás.

Náročnost akce

Akce je určena pro středně zkušené lyžaře, kteří ocení málo frekventované lokality v úžasné atmosféře severu. Fyzicky byste měli zvládnou také každodenní výstup přibližně do 1 000 m. Je zde také možnost vyzkoušení si lezení ledopádů, kde určitě oceníte předchozí zkušenosti.

Potřebné vybavení

Potřebné vybavení se nijak neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného potřebovat kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále sedací úvazek a lehké mačky. Oblečeni budeme sice jako na běžnou zimní skialpovou túru v Alpách, ale určitě musíme u sebe mít teplou péřovou bundu, teplé rezervní. Případné lezecké vybavení na ledy zajistím. Nebojte se, seznam požadovaných věcí vám zašlu.

Rámcový program


Číslo 1

Let z Prahy přes Oslo do Tromso, doprava do místa ubytování Melfjord Brygge (přibližně 3,5hod)

Číslo 2-7

Společně budeme hledat ty nejkrásnější túry v závislosti na počasí a sněhových podmínkách. Díky vlastnímu vozidlu jsme flexibilní a můžeme se dostat na různá výchozí místa. Ostrov nabízí velké množství lyžařských túr nad naprosto úžasnou scenerií zdejších fjordů. Pro zájemce je zde možnost i lezení ledopádů, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě.

Číslo 8

Přejezd na letiště do Tronso a odlet domů

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

vedení mezinárodním horským vůdcem IFMGA, jeho náklady a pojištění

ubytování

dopravu po ostrově

zapůjčení vyhledávače, lopaty, sondy

zapůjčení lezeckého vybavení

Cena nezahrnuje

letenku do Tromso

přeprava po městě Tromso

osobní pojištění

ostatní neuvedené

OSTROV SENJA - KOUZLO SNĚHU, LEDU

Cena

2 500 €

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

8 dní

Datum uskutečnění

17. - 24. března 2024

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Bez nadsázky lze tuto trasu považovat za jeden z velkolepých rakouských skialpových přechodů.

Ötztalská skitour

Ötztalské Alpy


březen - duben

Rakousko

Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze.

Ötztalská skitour přes Ötziho

Ötztalské Alpy


březen - duben

Rakousko

Trasa prochází ve čtyřdenních etapách korutanskými horami Nockberge a spojuje korutanská lyžařská střediska Katschberg, Innerkrems, Turracher Höhe, Falkert a Bad Kleinkirchheim. Jednoduchá túra je vhodná především pro začínající a mírně pokročilé skialpinisty.

Přechod Knedlíkových hor

Gurktalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Šestidenní skialpy v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naše loď nám otevře možnosti. Souostroví Lofoty, které se nachází na polárním kruhu ¨ u pobřeží Norska, je ideální volbou pro lyžařské túry.

Skialpy na Lofotech

ostrov Lofoty


březen - duben

Norsko

Na skialpy do Afriky? Ano, výstup na nejvyšší horu Velkého Atlasu a severní Afriky do výšky víc jak 4 000m, nabízí jednu nejexotičtějších destinací.

Skialp v Maroku a výstup na Mount Toubkal

pohoří Atlas


únor - březen

Maroko

Bernské Alpy, pohoří rozkládající se kompletně na území Švýcarska, jsou domovem nejdelších alpských ledovců. Největší z nich se jmenuje Grosser Aletschgletscher a má délku 26 km. Nachází se zde také celkem 9 vrcholů překračujících hranici 4000 m n. m.

Skitour Bernské Alpy

Bernské Alpy


duben - květen

Švýcarsko