Ostrov Senja - kouzlo sněhu, ledu

Norsko, ostrov Senja

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Šestidenní ježdění v prašanu, který končí až u mořské hladiny. To vše s kulisou ledopádů, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. I do nich se ale můžete podívat.


Senja je druhý největší ostrov Norska. Nachází se v provincii Tromso, asi 350km severně od polárního kruhu a je to skutečný ráj pro skialpisty a freeridové lyžaře! Čekají nás neuvěřitelné lyžařské sjezdy až přímo k moři a také jedinečný výhled na ostrov a jeho fjordy. Na západě ostrova Senja se nachází malebná rybářská vesnice Mefjordvær. Je to opravdu pěkné místo v úžasném prostředí vysokohorské krajiny. Je zde také jeden z nejkrásnějších fjordů na ostrově a přímo zde bude naše základna a výchozí místo na jednotlivé túry. Všude okolo jsou pak ledopády všech stupňů obtížnosti a jestli se do nich pustíme, je jen na vás.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro středně zkušené lyžaře, kteří ocení málo frekventované lokality v úžasné atmosféře severu. Fyzicky byste měli zvládnou také každodenní výstup přibližně do 1 000m. Je zde také možnost vyzkoušení si lezení ledopádů, kde určitě oceníte předchozí zkušenosti.
Co budu potřebovat?


Potřebné vybavení se nijak neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného potřebovat kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále sedací úvazek a lehké mačky. Oblečeni budeme sice jako na běžnou zimní skialpovou túru v Alpách, ale určitě musíme u sebe mít teplou péřovou bundu, teplé rezervní. Případné lezecké vybavení na ledy zajistím. Nebojte se, seznam požadovaných věcí vám zašlu.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

8 dní

Datum uskutečnění

13. - 20. března, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Skialpový přechod tvoří pětidenní okruh jižně od Ortleru, nejvyšší hory bývalého Rakousko-Uherského mocnářství. Ledovce zde nebývají tak divoké, jako v západních Alpách a podílí se tak na skvělém lyžařském prostředí.

Ortlerská Haute Route

Skupina Ortler


30. března - 4. dubna, 2023

Itálie

Bez nadsázky lze tuto trasu považovat za jeden z velkolepých rakouských skialpových přechodů.

Ötztalská skitour

Ötztalské Alpy


únor - duben

Rakousko

Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze.

Ötztalská skitour přes Ötziho

Ötztalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Trasa prochází ve čtyřdenních etapách korutanskými horami Nockberge a spojuje korutanská lyžařská střediska Katschberg, Innerkrems, Turracher Höhe, Falkert a Bad Kleinkirchheim. Jednoduchá túra je vhodná především pro začínající a mírně pokročilé skialpinisty.

Přechod Knedlíkových hor

Gurktalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Šestidenní skialpy v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naše loď nám otevře možnosti. Souostroví Lofoty, které se nachází na polárním kruhu ¨ u pobřeží Norska, je ideální volbou pro lyžařské túry.

Skialpy na Lofotech

ostrov Lofoty


20. - 27. března, 2023

27. března – 3. dubna, 2023

Norsko