Ötztalská skitour přes Ötziho

Rakousko, Ötztalské Alpy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Ötztalské alpy jsou jednou z nejpopulárnějších lyžařských oblastí, a to nejen v Tyrolsku, ale i v celých Alpách. Náš přechod prochází srdcem tohoto "lyžařského hřiště" s cílem vystoupit i na několik dominantních vrcholů. Mezi nimi jsou například Similaun, Weißkugel a druhá nejvyšší hora Rakouska Wildspitze. Výhodou je, že začátek i konec túry je na jednom místě – vesnička Vent. Pohybovat se budeme i kolem místa nálezu slavné 5300 let staré mumie Ötzi, představující mystické pouto mezi pravěkem a současností. Zažijete tyrolskou pohostinnost v prvotřídních chatách s dobrým jídlem a pivem.


Tato Ötztalská skitour rozhodně není svojí trasou extrémní lyžařská túra, přesto je potřeba, abyste byli slušní lyžaři, schopni s batohem lyžovat po různých druzích sněhu do maximálního sklonu 30°. Jen na několika málo místech použijeme pro výstup a sestup mačky. Pohybovat se budeme 5-8 h denně. Trasu lze podle podmínek případně operativně upravit.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

6 dní

Podobné akce


Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Skialpový přechod tvoří pětidenní okruh jižně od Ortleru, nejvyšší hory bývalého Rakousko-Uherského mocnářství. Ledovce zde nebývají tak divoké, jako v západních Alpách a podílí se tak na skvělém lyžařském prostředí.

Ortlerská Haute Route

Skupina Ortler


30. března - 4. dubna, 2023

Itálie

Šestidenní ježdění v prašanu, který končí až u mořské hladiny. To vše s kulisou ledopádů, které jsou jedny z nejkrásnějších v Evropě. I do nich se ale můžete podívat.

Ostrov Senja - kouzlo sněhu, ledu

ostrov Senja


13. - 20. března, 2023

Norsko

Ledovce s jistotou kvalitního sněhu, možnost vystoupat na druhou nejvyšší horu Rakouska Wildspitze.

Ötztalská skitour přes Ötziho

Ötztalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Trasa prochází ve čtyřdenních etapách korutanskými horami Nockberge a spojuje korutanská lyžařská střediska Katschberg, Innerkrems, Turracher Höhe, Falkert a Bad Kleinkirchheim. Jednoduchá túra je vhodná především pro začínající a mírně pokročilé skialpinisty.

Přechod Knedlíkových hor

Gurktalské Alpy


únor - březen

Rakousko

Šestidenní skialpy v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naše loď nám otevře možnosti. Souostroví Lofoty, které se nachází na polárním kruhu ¨ u pobřeží Norska, je ideální volbou pro lyžařské túry.

Skialpy na Lofotech

ostrov Lofoty


20. - 27. března, 2023

27. března – 3. dubna, 2023

Norsko