Za prašanem v polární záři | Skialp

Norsko, Lyngenské Alpy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Šestidenní skialp v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naší loď obklopí fjordy, hory, ledovce a my se jen rozhodneme co ochutnáme.


Lyngenské Alpy nebo ostrov Senja jsou skutečně úchvatným místem v severovýchodním Norsku. Po vyplutí projedeme těmi nejúžasnějšími krajinami, jaké si dokážete představit. Šestidenní plavbou spojenou s lyžováním získáme zážitek na celý život. Obklopí nás fjordy, hory a ledovce. Díky lodi, jako dopravního prostředku se dostaneme každý den k novým lyžařským svahům, které by jinak byly pro nás nedostupné. Po celý den máme fantastické výhledy na arktické moře zakusující se hluboko do pevniny. Už samotný výhled z lodi na kontrast bílých vrcholů tyčící se přímo z modrého moře je silným zážitkem.


Na lodi povečeříme místní ryby, odpočineme si nebo se vrhneme do arktické vody. A i kdyby toho všeho nebylo málo a budeme mít trochu štěstí užijeme si i polární záři. Můžeme si vybrat, kam chceme jet, a během cesty vyhodnocovat povětrnostní podmínky, a proto si vybrat ty nejlepší linky. Lyngenské Alpy jsou známé svým prachovým sněhem a ten bude k dispozici ať už na otevřených pláních, které se svažují k oceánu, nebo ve strmějších žlabech.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro středně zkušené lyžaře, kteří ocení málo frekventované lokality v úžasné atmosféře severu. Fyzicky byste měli zvládnou také každodenní výstup přibližně do 1 000m.
Co budu potřebovat?


Potřebné vybavení se nijak neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného potřebovat kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále sedací úvazek a lehké mačky. Oblečeni budeme sice jako na běžnou zimní skialpovou túru v Alpách, ale určitě musíme u sebe mít teplou péřovou bundu, teplé rezervní. Nebojte se, seznam požadovaných věcí vám zašlu.

Počet účastníků

6-7 / Horský vůdce

Doba trvání

8 dní

Datum uskutečnění

3. - 10. dubna, 2023 | 10. – 17. dubna, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Na skialpy do Afriky? Ano, výstup na nejvyšší horu Velkého Atlasu a severní Afriky do výšky víc jak 4 000m, nabízí jednu nejexotičtějších destinací.

Skialp v Maroku a výstup na Mount Toubkal

pohoří Atlas


18. - 26. února, 2023

Maroko

Bernské Alpy, pohoří rozkládající se kompletně na území Švýcarska, jsou domovem nejdelších alpských ledovců. Největší z nich se jmenuje Grosser Aletschgletscher a má délku 26 km. Nachází se zde také celkem 9 vrcholů překračujících hranici 4000 m n. m.

Skitour Bernské Alpy

Bernské Alpy


duben - květen

Švýcarsko

Oblast Fannes v Dolomitech bych doporučil především středně pokročilým skialpinistům. Rozhodně nesmíte vynechat ubytování na chatě Fannes, a to nejen pro její dokonalou polohu přímo v těžišti lyžařských túr.

Skitour Fannes

Dolomity


leden - březen

Itálie

Národní park Gran Paradiso je nejstarší italský národní park ležící na severozápadě země v Grajských Alpách. Gran Paradiso znamená v překladu Velký ráj. Trasa cesty vede centrální částí tohoto pohoří a dominantou přechodu je výstup a sjezd na lyžích z jednoho z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.

Skitour Gran Paradiso, 4 061m

Garajské Alpy


březen - duben

Itálie

Silvretta, je pohoří rozkládající se na území Rakouska a Švýcarska. Najdeme zde celou řadu třítisícových vrcholů a přes sto menších plochých ledovců s nižším množstvím trhlin. Členění terénu je pro skialpinismus velmi příznivé, protože na většinu kopců se lze dostat na lyžích až k vrcholu.

Skitour Silvretta

pohoří Silvretta


únor - březen

Rakousko

Pětidenní přechod, který z této části Dolomit vytěží maximum. Přestože budou k nabrání výšky využívány vleky, rozhodně uplatníte i svoji předem natrénovanou silovou vytrvalost. Odměnou budou krásné výhledy, ale určitě i vychlazené pivo a Aperol.

Skitour srdcem Dolomit

Dolomity


únor - březen

Itálie