Za prašanem v polární záři | Skialp

Norsko, Lyngenské Alpy

Co nás čeká


Skialpinismus

Šestidenní skialp v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naši loď obklopí fjordy, hory, ledovce a my se jen rozhodneme co ochutnáme.

Lyngenské Alpy nebo ostrov Senja jsou skutečně úchvatným místem v severovýchodním Norsku. Po vyplutí projedeme těmi nejúžasnějšími krajinami, jaké si dokážete představit. Šestidenní plavbou spojenou s lyžováním získáme zážitek na celý život. Obklopí nás fjordy, hory a ledovce. Díky lodi, jako dopravního prostředku se dostaneme každý den k novým lyžařským svahům, které by jinak byly pro nás nedostupné. Po celý den máme fantastické výhledy na arktické moře zakusující se hluboko do pevniny. Už samotný výhled z lodi na kontrast bílých vrcholů tyčící se přímo z modrého moře je silným zážitkem.

Na lodi povečeříme místní ryby, odpočineme si nebo se vrhneme do arktické vody. A i kdyby toho všeho nebylo málo a budeme mít trochu štěstí užijeme si i polární záři. Můžeme si vybrat, kam chceme jet, a během cesty vyhodnocovat povětrnostní podmínky, a proto si vybrat ty nejlepší linky. Lyngenské Alpy jsou známé svým prachovým sněhem a ten bude k dispozici ať už na otevřených pláních, které se svažují k oceánu, nebo ve strmějších žlabech.

Náročnost akce

Akce je určena pro středně zkušené lyžaře, kteří ocení málo frekventované lokality v úžasné atmosféře severu. Fyzicky byste měli zvládnou také každodenní výstup přibližně do 1 000 m.

Potřebné vybavení

Potřebné vybavení se nijak neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného potřebovat kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále sedací úvazek a lehké mačky. Oblečeni budeme sice jako na běžnou zimní skialpovou túru v Alpách, ale určitě musíme u sebe mít teplou péřovou bundu, teplé rezervní. Nebojte se, seznam požadovaných věcí vám zašlu.

Rámcový program


Číslo 1

Let z Prahy přes Oslo do Tromso, doprava do přístavu a ubytování na naší lodi. Vyplutí směrem do naší první lyžařské destinace.

Číslo 2-7

V ranních hodinách po snídani na lodi vyrážíme na túru. Po výstupu na vrchol si dáme krátkou svačinu s výhledem na fjord, vysněnou linií sjíždíme k moři. Odpoledne se pak vracíme zpátky na pozdní oběd na plachetnici. Kdo bude ještě při síle, může rybařit. Navečer pak přeplouváme do další nové oblasti.

Číslo 8

Vylodění a odlet domu

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

vedení mezinárodním horským vůdcem IFMGA, jeho náklady a pojištění

pronájem lodi s kapitánem po celou dobu pobytu

plnou penzi na lodi (snídaně, oběd, večeře)

zapůjčení lavinového vyhledávače, lopaty, sondy

Cena nezahrnuje

letenku do Tromso

osobní pojištění

přeprava po městě Tromso

pronájem mola cca 1000,-Kč/noc na skupinu

ostatní neuvedené

ZA PRAŠANEM V POLÁRNÍ ZÁŘI | SKIALP

Cena

2 800 €

Počet účastníků

6-7 / Horský vůdce

Doba trvání

8 dní

Datum uskutečnění

25. března - 1. dubna 2024

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Pětidenní přechod, který z této části Dolomit vytěží maximum. Přestože budou k nabrání výšky využívány vleky, rozhodně uplatníte i svoji předem natrénovanou silovou vytrvalost. Odměnou budou krásné výhledy, ale určitě i vychlazené pivo a Aperol.

Skitour srdcem Dolomit

Dolomity


únor - březen

Itálie

Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.

Skitour traverz Monte Rosa

Walliské Alpy


duben - květen

Švýcarsko

Pětidenní přechod centrální částí Dolomit, který zakončíme poslední etapou vedoucí pod legendárními vrcholy Tre Cime.

Skitour Tři Čimy

Dolomity


březen - duben

Itálie

Oblast Andermattu je známá především díky vynikajícímu terénu pro lyžování mimo upravené sjezdové tratě. Naše cesta začíná v lyžařském středisku Realp a my se pak pohybujeme z jihu na sever.

Skitour Urner Haute Route

Urnské Alpy


březen - duben

Švýcarsko

Tato v poslední době opěvovaná skialpová túra svojí trasou obkresluje údolí Villgratental. Během čtyřech dnů urazíme v srdcovém esu 55 km, při kterých na stoupáme 5 700 m a sjedeme 6 300 vertikálních metrů. Cestou také vystoupáme na 4 místní dominantní vrcholy.

Srdcové eso zimy - Villgratental

Villgratenské hory


leden - únor

Rakousko

Rakouské ledovce Stubai a Pitztal jsou zárukou dobrého sněhu a radosti z přicházející zimy.

Tyrolské ledovce, jako brána do další zimy

Tyrolské Alpy


prosinec - leden

Rakousko