Lyžování na Špicberkách

Norské souostroví

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Na Špicberky, jednu z nejunikátnějších lyžařských destinací na světě vyrazíme ve stylu “Ski & Sail“ a ochutnáme co se nám nabízí.


Špicberky jsou jednou z nejunikátnějších lyžařských destinací na světě! Pohodlná jachta vás zaveze na nejlepší vrcholy z fjordů! Vychutnejte si týden v neskutečném prostředí hor, moře a arktické krajiny. Budeme se pohybovat podél západního pobřeží Špicberků, největšího a jediného trvale obydleného ostrova v divokém a odlehlém souostroví Svalbard, 1000km od Norska a 1200km od severního pólu. Ostrov Prins Karls Vorland, který se nachází na západním pobřeží Špicberků, umožňuje přímý přístup k desítkám fjordů s řadou vrcholů od 500 do 1000m, které se tyčí přímo z moře a nabízejí úžasné možnosti lyžařských túr a kam se bez lodi dostanete jen stěží. Dokonalá kombinace lyžování, plavby po moři a vynikajícího jídla. Budeme lyžovat na úchvatných místech pečlivě vybraných podle nejlepších sněhových podmínek.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro středně i zkušené lyžaře ve volném terénu, kteří ocení málo frekventované lokality v úžasné atmosféře severu. Fyzicky byste měli zvládnou také každodenní výstup přibližně do 800m.
Co budu potřebovat?


Potřebné vybavení se nijak neliší od jiných alpských skialpových přechodů. Seznam nutného potřebovat kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), dále sedací úvazek a lehké mačky. Oblečení budeme sice jako na běžnou zimní skialpovou túru v Alpách, ale určitě musíme u sebe mít teplou péřovou bundu, teplé rezervní. Nebojte se, seznam požadovaných věcí vám zašlu.

Počet účastníků

- / Horský vůdce

Doba trvání

9 dní

Datum uskutečnění

1. - 9. května, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Před návštěvou Iránu jsem byl často varován. Slýchával jsem, že tam není bezpečno. Opak je ale pravdou. Po přistání v Teheránu jsem narazil na velmi milé a pohostinné obyvatele. Co jsem měl domluveno, bylo do puntíku splněno.

Damávand, 5 610m | Skialp

pohoří Elborz


5. - 13. dubna, 2023

Írán

Haute Route Graubünden nabízí pětidenní skialpovou túru pohořím Albula mezi průsmyky Julier a Flüela. Kromě úžasných výhledů na východní část švýcarských Alp, budete za fyzickou námahu oceněni vysněnými sjezdy. Akce je vhodná pro zkušenější skialpinisty.

Graubünden Haute Route

pohoří Albula


březen - duben

Švýcarsko

Pohoří Ecrins, známe také jako „Haut Dauphine“ – Dauphinské Alpy, leží kompletně na francouzském území. Toto pohoří je divoké a odlehlé, ale zároveň zalité sluncem a světlem. Masiv je rozlehlou oblastí, třikrát větší než oblast Mont Blancu.

Haute Route Ecrins

Dauphinéské Alpy


18. - 23. dubna, 2023

Francie

Haute Route je snad nejznámější skialpový přechod na lyžích, který propojuje francouzské Chamonix se švýcarským střediskem Zermatt. Na lyžích byl poprvé zdolán už před více než sto lety. Trasa má i spoustu náročnějších variant.

Haute Route, Chamonix - Zermatt

centrální část Alp


březen - duben

Francie a Švýcarsko

Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace