Tyrolské ledovce, jako brána do další zimy

Rakousko, Alpy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Rakouské ledovce Stubai a Pitztal jsou zárukou dobrého sněhu a radosti z přicházející zimy.


Pro první skialpovou túru na začátku zimy budeme mít jistotu dobrého sněhu na tyrolském ledovci Stubai nebo Pitztal. S výstupem z údolí nám trochu pomůže lanovka a od její horní stanice se pak vydáme po ledovci k snadno dostupným vrcholům. Podle lokality si pak zvolíme, jestli se vydáme na druhý nejvyšší vrchol Rakouska Wildspitze (3 768m), Hinter Daunkopf (3 225m) nebo ikonický Zuckerhutl (3 505m). Čeká nás šlapání na pásech, lezení v mačkách, jízda ve volném terénu i po sjezdovce. Jestli se chcete před lyžařskou sezónou všestranně rozhýbat, tyrolské ledovce pro vás budou to pravé.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro začátečníky a středně zkušené lyžaře.
Co budu potřebovat?


Potřebovat budeme kompletní skialpové vybavení (lyže, boty, pásy, hůlky, haršajzny, případně airbagový batoh), lavinové vybavení (lavinový vyhledávač, sonda, lopata), a dále lehký sedací úvazek a lehké mačky.

Počet účastníků

6 / Horský vůdce

Doba trvání

4 dny

Datum uskutečnění

16. - 19. prosince, 2022

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Národní park Gran Paradiso je nejstarší italský národní park ležící na severozápadě země v Grajských Alpách. Gran Paradiso znamená v překladu Velký ráj. Trasa cesty vede centrální částí tohoto pohoří a dominantou přechodu je výstup a sjezd na lyžích z jednoho z nejdostupnějších čtyřtisícových vrcholů Alp, Gran Paradisa.

Skitour Gran Paradiso, 4 061m

Garajské Alpy


březen - duben

Itálie

Silvretta, je pohoří rozkládající se na území Rakouska a Švýcarska. Najdeme zde celou řadu třítisícových vrcholů a přes sto menších plochých ledovců s nižším množstvím trhlin. Členění terénu je pro skialpinismus velmi příznivé, protože na většinu kopců se lze dostat na lyžích až k vrcholu.

Skitour Silvretta

pohoří Silvretta


únor - březen

Rakousko

Pětidenní přechod, který z této části Dolomit vytěží maximum. Přestože budou k nabrání výšky využívány vleky, rozhodně uplatníte i svoji předem natrénovanou silovou vytrvalost. Odměnou budou krásné výhledy, ale určitě i vychlazené pivo a Aperol.

Skitour srdcem Dolomit

Dolomity


únor - březen

Itálie

Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.

Skitour traverz Monte Rosa

Walliské Alpy


duben - květen

Švýcarsko

Oblast Andermattu je známá především díky vynikajícímu terénu pro lyžování mimo upravené sjezdové tratě. Naše cesta začíná v lyžařském středisku Realp a my se pak pohybujeme z jihu na sever.

Skitour Urner Haute Route

Urnské Alpy


březen - duben

Švýcarsko

Tato v poslední době opěvovaná skialpová túra svojí trasou obkresluje údolí Villgratental. Během čtyřech dnů urazíme v srdcovém esu 55 km, při kterých na stoupáme 5 700 m a sjedeme 6 300 vertikálních metrů. Cestou také vystoupáme na 4 místní dominantní vrcholy.

Srdcové eso zimy - Villgratental

Villgratenské hory


únor - březen

Rakousko