Ledové lezení Val de Cogne

Itálie, Alpy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Údolí Cogne se nachází v severní Itálii v regionu Aosta. S více než 150 ledopády je toto údolí lákavým cílem pro milovníky ledolezení z celé Evropy. Zdejší ledopády jsou obvykle snadno dostupné a jejich obtížnost se pohybuje od těch opravdu jednoduchých až po velmi náročné. Nemusíte se tedy bát, že byste si tu nezalezli. Kromě lezení se toho taky dost přiučíte a nabyté znalosti rádi využijete i u samostatných horských výstupů.
Co bych měl ovládat?


Akce je určena pro začínající až středně pokročilé zájemce o lezení vícedélkových ledopádů. Jejich obtížnost samozřejmě zvolím podle podmínek a vašich dovedností. Ledopádů je naštěstí v údolí tolik, že se pro každého něco najde.
Co budu potřebovat?


Teplé oblečení, pevné boty vhodné na uchycení lezeckých maček, sedák, horolezecká přilba, brýle, 2 lezecké cepíny a lezecké mačky. Vyčerpávající seznam samozřejmě zašlu a případnou chybějící výstroj vám zapůjčím.

Počet účastníků

2 / Horský vůdce

Doba trvání

5 dní

Datum uskutečnění

17. - 21. ledna, 2023

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Před návštěvou Iránu jsem byl často varován. Slýchával jsem, že tam není bezpečno. Opak je ale pravdou. Po přistání v Teheránu jsem narazil na velmi milé a pohostinné obyvatele. Co jsem měl domluveno, bylo do puntíku splněno.

Damávand, 5 610m | Skialp

pohoří Elborz


5. - 13. dubna, 2023

Írán

Haute Route Graubünden nabízí pětidenní skialpovou túru pohořím Albula mezi průsmyky Julier a Flüela. Kromě úžasných výhledů na východní část švýcarských Alp, budete za fyzickou námahu oceněni vysněnými sjezdy. Akce je vhodná pro zkušenější skialpinisty.

Graubünden Haute Route

pohoří Albula


březen - duben

Švýcarsko

Pohoří Ecrins, známe také jako „Haut Dauphine“ – Dauphinské Alpy, leží kompletně na francouzském území. Toto pohoří je divoké a odlehlé, ale zároveň zalité sluncem a světlem. Masiv je rozlehlou oblastí, třikrát větší než oblast Mont Blancu.

Haute Route Ecrins

Dauphinéské Alpy


18. - 23. dubna, 2023

Francie

Haute Route je snad nejznámější skialpový přechod na lyžích, který propojuje francouzské Chamonix se švýcarským střediskem Zermatt. Na lyžích byl poprvé zdolán už před více než sto lety. Trasa má i spoustu náročnějších variant.

Haute Route, Chamonix - Zermatt

centrální část Alp


březen - duben

Francie a Švýcarsko

Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie

Na Špicberky, jednu z nejunikátnějších lyžařských destinací na světě vyrazíme ve stylu “Ski & Sail“ a ochutnáme co se nám nabízí.

Lyžování na Špicberkách

Norské souostroví


1. - 9. května, 2023

Norsko