Ledové lezení Val de Cogne

Itálie, Alpy

Co nás čeká


Ledové lezení

Údolí Cogne se nachází v severní Itálii v regionu Aosta. S více než 150 ledopády je toto údolí lákavým cílem pro milovníky ledolezení z celé Evropy. Zdejší ledopády jsou obvykle snadno dostupné a jejich obtížnost se pohybuje od těch opravdu jednoduchých až po velmi náročné. Nemusíte se tedy bát, že byste si tu nezalezli. Kromě lezení se toho taky dost přiučíte a nabyté znalosti rádi využijete i u samostatných horských výstupů.

Náročnost akce

Akce je určena pro začínající až středně pokročilé zájemce o lezení vícedélkových ledopádů. Jejich obtížnost samozřejmě zvolím podle podmínek a vašich dovedností. Ledopádů je naštěstí v údolí tolik, že se pro každého něco najde.

Potřebné vybavení

Teplé oblečení, pevné boty vhodné na uchycení lezeckých maček, sedák, horolezecká přilba, brýle, 2 lezecké cepíny a lezecké mačky. Vyčerpávající seznam samozřejmě zašlu a případnou chybějící výstroj vám zapůjčím.

Rámcový program


Číslo 1

Ledopád „Patrie de Droite“

Ráno přijedeme do Valnontey nad vesnicí Conge a dále po 1,5 hodině chůze dorazíme k ledopádu „Patrie de Droite“, kde jsou až 10 m dlouhé 90° kaskády. Ubytování máme zajištěno po celou dobu pobytu ve vesnici Cogne.

Číslo 2

Cesta „Lillaz gully“

Tento den se vydáme na pravý břeh Valeille. K nástupu ledopádu nám to bude trvat něco přes hodinu. Cesta se jmenuje „Lillaz gully“ a svým charakterem je to mixový terén (skalní a ledové lezení) s krásnou atmosférou a úchvatným výhledem na Mont Blanc.

Číslo 3

Ledopád „Tuborg“

Tentokrát se vydáme na levý břeh Valeille. Krátký 40minutový přístup nás zavede na začátek této krásné cesty o 5 lanových délkách. Záčátek ledopádu „Tuborg“ tvoří úžasný úsek o sklonu 85° a délky 50 m.

Číslo 4

Ledopád „Il Candelabro de Coyote“

Dnes se vydáme novým směrem na levém břehu Valeille. Po 40 minutách dojdeme k úpatí ledové stěny. Cesta „Il Candelabro de Coyote“ je krásná kaskáda s 10 m dlouhými úseky o sklonu 90°. Myslím, že vás z toho budou trochu bolet ruce.

Číslo 5

Ledopád „Répentance Super“

Poslední den lezení v údolí Val de Cogne se vydáme na pravý břeh Valnontey k ledopádu „Répentance Super“. Tato nádherná ledová klasika má už vyšší stupeň obtížnosti. Nejnáročnější úsek je 30 m dlouhý sloup o sklonu 90°. Poté se vrátíme do vesnice Cogne a náš ledolezecký výlet zakončíme.
Mezi další možné cíle v oblasti patří také ledopády È tutto relativo nebo Cold Couloir.

Cenové podmínky


Cena zahrnuje

vedení mezinárodním horským vůdcem IFMGA, jeho náklady a pojištění

zapůjčení chybějící výzbroje

fotky z výstupu

Cena nezahrnuje

doprava

ubytování a jídlo

pojištění

ostatní neuvedené a vyšší moc

LEDOVÉ LEZENÍ VAL DE COGNE

Cena

1 000 €

Počet účastníků

2 / Horský vůdce

Doba trvání

5 dní

Datum uskutečnění

leden - únor

Mám zájem

Odznak logo Odznak
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Čtyřdenní přechod centrálního masivu Monte Rosy. Protože postupujeme převážně po ledovcích ve vysoké nadmořské výšce, nedostatkem sněhu rozhodně trpět nebudeme. Během výletu můžeme vystoupit až na 10 čtyřtisícových alpských vrcholů.

Skitour traverz Monte Rosa

Walliské Alpy


duben - květen

Švýcarsko

Pětidenní přechod centrální částí Dolomit, který zakončíme poslední etapou vedoucí pod legendárními vrcholy Tre Cime.

Skitour Tři Čimy

Dolomity


březen - duben

Itálie

Oblast Andermattu je známá především díky vynikajícímu terénu pro lyžování mimo upravené sjezdové tratě. Naše cesta začíná v lyžařském středisku Realp a my se pak pohybujeme z jihu na sever.

Skitour Urner Haute Route

Urnské Alpy


březen - duben

Švýcarsko

Tato v poslední době opěvovaná skialpová túra svojí trasou obkresluje údolí Villgratental. Během čtyřech dnů urazíme v srdcovém esu 55 km, při kterých na stoupáme 5 700 m a sjedeme 6 300 vertikálních metrů. Cestou také vystoupáme na 4 místní dominantní vrcholy.

Srdcové eso zimy - Villgratental

Villgratenské hory


leden - únor

Rakousko

Rakouské ledovce Stubai a Pitztal jsou zárukou dobrého sněhu a radosti z přicházející zimy.

Tyrolské ledovce, jako brána do další zimy

Tyrolské Alpy


prosinec - leden

Rakousko

Šestidenní skialp v jednom z nejkrásnějších prostředí v Evropě. Naší loď obklopí fjordy, hory, ledovce a my se jen rozhodneme co ochutnáme.

Za prašanem v polární záři | Skialp

Lyngenské Alpy


25. března - 1. dubna 2024

Norsko