Aconcagua, 6 961m

Argentina, Andy

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Aconcagua leží v Argentině v pohoří Andy poblíž hranic s Chile a je v regionu naprosto dominatní. Vždyť okolní hory převyšuje skoro o 1 500 m. Hora je se svojí výškou 6 962 m n. m. nejvyšší horou celého amerického kontinentu a v rámci projektu 7 Summits je zařazena jako nejvyšší vrchol Jižní Ameriky. Její název pochází od Inků a znamená v překladu Bílá stráž.


Před vlastním výstupem na Aconcaguu navštívíme pohoří Cordón del Plata asi 80 km od Mendozy. Zde budeme postupovat po výškových táborech a podnikat výstupy na okolní pětitisícové vrcholy. Aklimatizačním vrcholem bude i výstup na dominantní horu Cerro Plata (5 930 m n. m.). Zde se adaptujeme na vyšší nadmořskou výšku. Za předpokladu úspěšné aklimatizace a dobré fyzické kondice, nás pak při výstupu na Aconkaguu, mohou limitovat v postupu pouze aktuální podmínky a počasí.


Výstupová cesta na Aconcaguu standardně probíhá nejprve dolinou Horcones do základního tábora Plaza de Mulas (4 200 m n. m.). Dále se postupuje k vrcholu po severozápadním hřebeni přes výškové tábory Canada (5 050 m n. m.), Nido de Condores (5 560 m n. m.) a Berlin (5 930 m n. m.). Jedná se o technicky nenáročný výstup. Nejsou zde ledovce a nechrozí zde laviny. Určitým nebezpečím zde může být prudká změna počasí a příchod velmi silného větru Viento Blanco dosahujícího rychlosti až 200 km/h. Samozřejmě je potřeba mít na paměti, že se budeme pohybovat ve velmi vysoké nadmořské výšce a předchozí aklimatizace je proto velmi důležitá.


Další možnou variantou výstupu je o něco náročnější výstup "Polskou cestou". Ten vede údolím Vacas do tábora Plaza Argentina. K vrcholu pak musíme vystoupat Polským ledovcem a kousek před vrcholem se napojit na normální cestu.

Počet účastníků

8 / Horský vůdce

Doba trvání

23 dní

Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
Miniatura Miniatura
×
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura
Miniatura

Podobné akce


Dokonalá sněhová pyramida, která sice není nejvyšší horou oblasti, ale její magičnost daleko přesahuje hranice Peru, ve kterém se nachází.

Alpamayo, 5 947m

pohoří Andy


červen - září

Peru

Ama Dablam na mě silně zapůsobila již od okamžiku, kdy jsem ji poprvé spatřil kousek za městečkem Namche Bazar. Dokonalá pyramida vystupujicí do výšky skoro sedmi tisíc metrů, stojící zde v pozici strážce na cestě k Mount Everestu.

Ama Dablam, 6 812m

Himaláje


říjen - listopad

Nepál

Exotická hora Carstensz Pyramid nebo také Puncak Jaya leží v pohoří Sudirman v centrální části indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea a je se svými 4 884 m (někdy se uvádí 5 030 m) nejvyšší horou ostrova Nová Guinea, státu Indonésie a celého světadílu Austrálie a Oceánie.

Carstensz Pyramid, 4 884m | Helicopter

pohoří Sudirman


15. - 27. listopadu 2023

Indonésie

ECarstensz Pyramid nebo také Puncak Jaya leží v pohoří Sudirman v centrální části indonéské provincie Papua na ostrově Nová Guinea. Hora je se svými 4 884 m n. m. (někdy se uvádí 5 030 m n. m.) nejvyšší horou ostrova Nová Guinea, státu Indonésie a celého světadílu Austrálie a Oceánie.

Carstensz Pyramid, 4 884m | Trekking

pohoří Sudirman


celý rok

Indonésie

Před návštěvou Iránu jsem byl často varován. Slýchával jsem, že tam není bezpečno. Opak je ale pravdou. Po přistání v Teheránu jsem narazil na velmi milé a pohostinné obyvatele. Co jsem měl domluveno, bylo do puntíku splněno.

Damávand, 5 610m | Skialp

pohoří Elborz


5. - 13. dubna, 2023

Írán

Stejně tak jako na kavkazský Elbrus bych doporučil použít lyže pro výstup na tuto horu. I pro středně dobrého lyžaře je hora relativně snadno dostupná až do výšky 4 800 m. Pokud tedy chcete vystoupat na první vrchol vyšší než 5 000 m n. m., pak je tato hora jednou z rozumných možností.

Kazbek, 5 047m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Gruzie