Mount Kenya, 5 199m

Keňa, Eastern Rift mountains

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Mount Kenyu, druhou nejvyšší horu Afriky, je možné vidět ze 150km vzdáleného města Nairobi. Hora byla vytvarována, stejně jako nedaleké Kilimanžáro, vulkanickou činností. Místní obyvatelé nazvali horu "Kee Nyaa" (Místo pštrosa), protože skály a led na vrcholu hory jim připomínaly zbarvení pštrosího peří.


Hora má 9 významnějších vrcholů. Na třetí nejvyšší vrchol Lenana (4985m) lze vystoupat bez zvládnutí horolezecké techniky. Na vyšší vrcholy Batian (5199m) a Nelion (5188m) se už bez lezení neobejdete. Relativně kvalitní skála nabízí i řadu technicky náročných vícedélkových lezeckých cest. Mount Kenya je jediným africkým vrcholem, kde se ledová pokrývka vrcholů udrží po celý rok. Největší z jeho ledovců je Glacier Lewis. Bohužel i zde ledovec poměrně rychle ubývá, a tak je jisté, že časem zmizí i nejkrásnější africká ledová cesta "Diamantový kuloár".
Co bych měl ovládat?


Akce je vhodná pro středně fyzicky zdatné zájemce, kteří vydrží být celý den v pohybu. Technickou náročností se budeme pohybovat v úrovni vysokohorské turistiky, pouze vrcholový den nás čeká vícedélkové lezení po skále do maximálně IV. stupně obtížnosti.
Co budu potřebovat?


Kromě oblečení na běžnou alpskou túru, potřebujete z lezeckého vybavení pouze sedák a horolezeckou přilbu. Navíc si taky vezměte dobrý spacák do -10°C a karimatku.

Počet účastníků

2 / Horský vůdce

Doba trvání

12 dní

Datum uskutečnění

28. prosince, 2022 - 9. ledna, 2023

Podobné akce


Nejvyšší hora Afriky. Při výstupu z rovníkové Afriky na tento neaktivní stratovulkán míjíme postupně klimatické pásmo deštných pralesů až po pásmo arktických podmínek.

Kilimanjaro, 5 885m

Eastern Rift mountains


celý rok

Tanzánie

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace

Tuhle horu zná i malé dítě a pro někoho může být i životním cílem. Díky modernímu vybavení, servisu na kopci...

Mount Everest, 8 850m

Himaláje


duben - květen | září - říjen

Nepál

Výprava směřuje do hlubin džungle Papuy Nové Guineje, kde se pokusíme zdolat její nejvyšší vrchol Mt. Wilhelm (4 509m n. m.) a také nejvyšší sopku kontinentu Austrálie a Oceánie – Mt. Giluwe (4 368m n. m.).

Mount Giluwe, 4 368m

Centrální pohoří


celý rok

Papua-Nová Guinea

Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Druhá nejvyšší hora Severní Ameriky je jeden z největších horských masívů na naší planetě.

Mount Logan, 5 959m

Saint Elias Mountains


25. května - 18. června, 2023

Kanada