Mount Logan, 5 959m

Kanada, Saint Elias Mountains

Popis

Rámcový program

Cenové podmínky

Popis


Druhá nejvyšší hora Severní Ameriky je jeden z největších horských masívů na naší planetě. Naprostá odloučenost a tvrdé podnebí Aljašky jsou možná důvodem, proč horu navštíví za sezónu jen pár desítek horolezců. Rozhodně ale není moc míst na zemi, kde můžete vidět oceán z výšky téměř 6 000m.


Spolu se na skialpech vypravíme na nejvyšší vrchol Kanady Mount Logan, která se nachází na jihozápadě Yukonu, v národním parku Kluane. Tato impozantní hora je součástí odlehlého pohoří St. Elias. Budeme postupovat cestou “ King’s Trench“. Cesta je svým charakterem velmi podobná výstupové cestě „West butters“ na aljašské Denali. V případě Mount Logan však nejde o žádné strmé lezení po fixních lanech a celkově poměrně bezpečná. Samotný postup mezi tábory nám zaručí postupně dobrou aklimatizaci.


Expedice začíná ve Whitehorse na Yukonu hodinovým letem na úpatí cesty „King’s Trench“ 2 800m. Výhledy během letu jsou úchvatné a poskytnou vám pohled na to, co si budeme užívat po zbytek cesty. Utáboříme se u ledovce „Quintino Sella“. Odtud si všechno vybavení potáhneme za sebou na saních, protože v okruhu 200km se nenachází žádné stabilní zázemí.


Na hoře se budeme pohybovat v malé skupině a pravděpodobně zde budeme dokonce úplně sami. Postupně vystoupáme na lyžích během následujících 5-6 dnů do „Advanced Base Camp“ 4 000m. Předsunutý základní tábor se nachází v průsmyku mezi „King Peak“ a masívem Logan. Den si odpočineme a pak pokračujeme ve výstupu. Další tábor postavíme vy výšce 5 500m. To bude základna pro náš pokus o vrchol. Po dosažení vrcholu nás čeká dvoudenní vzrušující sjezd na lyžích. Na tento jedinečný zážitek nikdy nezapomenete!
Co bych měl ovládat?

Rozhodně potřebujete především dobrou fyzickou kondici a dobrou psychickou odolnost. Sice budeme navázáni na lano, ale předchozí lezecké zkušenosti nejsou potřeba.
Co budu potřebovat?

Kompletní věci na skialpy (boty, lyže, pásy, haršajzny) pevná lopata a z lezení pak sedací úvazek, mačky a cepín. Oblečení musíme mít rozhodně to nejteplejší, protože tahle hora umí být opravdu studená. Na hoře si sami budujeme postupové tábory, takže samozřejmostí je také výborný stan, teplý spacák do těch nejnižších teplot, nejteplejší karimatka, přístušenství na vaření a spoustu dalších věcí a vychytávek. Seznam požadovaných věcí s nutnými parametry bude dlouhý a připravovat se budeme s určitě měsíčním předstihem.

Počet účastníků

3-5 / Horský vůdce

Doba trvání

25 dní

Datum uskutečnění

25. května - 18. června, 2023

Podobné akce


Nejvyšší hora Afriky. Při výstupu z rovníkové Afriky na tento neaktivní stratovulkán míjíme postupně klimatické pásmo deštných pralesů až po pásmo arktických podmínek.

Kilimanjaro, 5 885m

Eastern Rift mountains


celý rok

Tanzánie

Přístup obyvatel pod Elbrusem se mění k lepšímu. Toho si nelze za dobu, co jsem jezdím, nevšimnout. Vše, co je domluvené, je splněno. Skvělé jídlo a vřelý přístup místních je v kontrastu se stále patrným "sovětským hospodářstvím".

Mount Elbrus, 5 642m | Skialp

Kavkaz


duben - květen

Ruská Federace

Tuhle horu zná i malé dítě a pro někoho může být i životním cílem. Díky modernímu vybavení, servisu na kopci...

Mount Everest, 8 850m

Himaláje


duben - květen | září - říjen

Nepál

Výprava směřuje do hlubin džungle Papuy Nové Guineje, kde se pokusíme zdolat její nejvyšší vrchol Mt. Wilhelm (4 509m n. m.) a také nejvyšší sopku kontinentu Austrálie a Oceánie – Mt. Giluwe (4 368m n. m.).

Mount Giluwe, 4 368m

Centrální pohoří


celý rok

Papua-Nová Guinea

Naprosto unikátní skialpová výprava, částečně do míst, kam ještě nevkročila lidská noha. Naše 12denní polární výprava se bude pohybovat v úžasném prostředí Watkinsova pohoří, vystupujícího z všudy přítomného ledovce.

Mount Gunnbjørn a další vrcholy, 3 694m

Watkinsovo pohoří


10. - 21. května, 2023

Grónsko

Druhá nejvyšší hora Afriky, která je rovněž sopečného původu a lezecky je náročnější než nedaleké Kilimanžáro.

Mount Kenya, 5 199m

Eastern Rift mountains


28. prosince, 2022 - 9. ledna, 2023

Keňa